Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

t25 - Czy w t25 można założyć przedni napęd?

07 Kwi 2013 13:51 23157 17
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się czy w t25 można założyć przedni napęd jeśli tak to na jakich podzespołach i gdzie się trzeba podpiąć?
  • Poziom 34  
    Szukaj informacji o władymirec t30a . To t25 z oryginalnym przednim napędem.
  • Poziom 29  
    Trzeba zrobić dziurę w spodzie skrzyni pod mechanizmem różnicowym i z jednego z wieńców napędzić przystawkę przedniego napędu. Trochę problematyczne bo dół skrzyni nie jest płaski. Więc przystawka z T-30 może się nie nadać, a co do samego przedniego mostu to można by od T-30, ale z całym mocowaniem przedniej osi. Do tego wspomaganie.
    Oczywiście można próbować na podzespołach od terenówek.
  • Poziom 28  
    Kiedyś słyszałem, że od 1989r t25 ma dziurę w spodzie gotową do mocowania przystawki. Nie jestem tego pewien, gdyż nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić (mój rusak jest z 1978 roku).
  • Poziom 28  
    Rusaki są lekkie, podczas orki koło potrafi być w poślizgu, zwłaszcza pod górę. Doskonale rozumiem autora, gdyż zakładając 4x4 i obciążenie w postaci np tura, powstanie super ciągnik.
  • Poziom 22  
    mtracz napisał:
    Trzeba zrobić dziurę w spodzie skrzyni pod mechanizmem różnicowym i z jednego z wieńców napędzić przystawkę przedniego napędu.
    .

IDIOTYZM!!!!!!!!!!!! napęd z mechanizmu różnicowego masz na to jakiś patent?? jak żyje nie widziałem i wyobrazić sobie nie mogę.
  • Poziom 34  
    Oryginalny przedni napęd wykorzystuje WOM początkowo przewidziany dla bocznej kosiarki.
  • Poziom 29  
    tomek130 napisał:

IDIOTYZM!!!!!!!!!!!! napęd z mechanizmu różnicowego masz na to jakiś patent?? jak żyje nie widziałem i wyobrazić sobie nie mogę.

Może ostrożniej ze słowami.
    Na to patent maja rosyjscy inżynierowie.
    Widać mało widziałeś, albo zobaczysz albo będziesz musiał sobie to wyobrazić.
    Ale tak to działa.

Doktorr napisał:
    Oryginalny przedni napęd wykorzystuje WOM początkowo przewidziany dla bocznej kosiarki.

Jaki WOM? Gdzie takie coś widziałeś?
    Napęd jest z przystawki na dole skrzyni i na pewno nie od WOM-u.
  • Poziom 10  
    Myślałem nad silnikiem hydraulicznym zdało by to sprawę?
  • Poziom 29  
    Oj nie wydaje mi się. Jeszcze bardziej skomplikowane.
  • Poziom 10  
    Trochę odbiegnę od tematu.:)
    Gdy robię coś cięższego moim t25 np.: sadzę ziemniaki, drapię czy oram, wywożę obornik i w ogóle wszystko co ciężejsze to nie wiem dlaczego wyskakują mi biegi. Wiecie może jaka jest tego przyczyna?
  • Poziom 29  
    Kolego były już tematy na ten temat poszukaj, poczytaj, zapytaj.
    Zapytaj wujka Google wiele tematów się pojawi.
  • Poziom 13  
    Kolego MaRcInn19 z przodu po prawej stronie na górze skrzyni masz pokrywę przykręconą na cztery śruby, pod nią są 4 sprężynki i kulki, wymień sprężynki i problem powinien ustąpić. Tylko wpierw rozbierz bo są dwa rodzaje sprężynek.
  • Poziom 10  
    Chciałbym coś dodać odnośnie tych biegów.
    Mam t25 z jedną wajchą i kiedy robię coś cięższego to wyskakują mi biegi terenowe lub szosowe tylko to wajcha zostaje na biegu wtedy muszę wyłączyć bieg włączy, np.: biegi terenowe i znowu bieg. To wina tych sprężynek?
  • Poziom 10  
    No dobra dzięki za poradę. Właśnie mi się przypomniało jak działa 2 sekcja rozdzielacza w t25, ponieważ założyłem sobie szybkozłączkę do kiprowania i z nią jest wszystko ok i zrobiłem powrót z tej rurki co jest po lewej stronie na zwolnicy i właśnie z tamtej rurki cały czas leci olej. Dźwignia była na samym dole wziąłem śróbokrętem nacisnąłem ten dzyndzel w szybkozłączce a z niej leje się olej pod ciśnieniem.