Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-315 - świeci mi się lampka czerwona

07 Kwi 2013 14:04 3741 10
  • Poziom 9  
    Czy mogę sobie tak bez problemu wywalić taki toner z pudełeczka na zużyty toner?
    Jest jakiś czujnik co też można przeczyścić. gdzie on dokłanie jest?
    Proszę o pomoc

Dziś kupiłem taką drukarkę i nie drukuje.
    oto zdjęcia:

Samsung CLP-315 - świeci mi się lampka czerwona Samsung CLP-315 - świeci mi się lampka czerwona Samsung CLP-315 - świeci mi się lampka czerwona Samsung CLP-315 - świeci mi się lampka czerwona
  • Poziom 9  
    Dziękuję tobie Robert 1960 ale dałeś mi linka pierwszego na filmik który pokazuje coś z tonerem. Jakby ktoś był taki miły to taki filmik z opróżnianiem zbiorniczka na zużyty toner (ten co jest z kolorami na karteczce przyklejonej po lewej stronie) to było by bardzo miło.

Czy ktoś wie jak opróżnić prawidłowo ten zbiorniczek i co to smart panel?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Możesz śmiało opróżnić ten pojemnik jeśli jest pełny. Jak masz wyjęte tonery i ten pojemnik to z lewej strony masz czujnik optyczny. Jak będziesz instalował ten pojemnik to zobacz, która jego wystająca część wchodzi w ten czujnik.
  • Poziom 9  
    jest napełniony mniej więcej 3 cm od spodu. i mam go po prostu przechylić do góry nogami?
    czy go rozpołowić??

bo jak go przechylę to się cały od środka chyba zabrudzi i te gąbki chyba nasiąkną tymi prochami. tak?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Kolego, ta lampka wcale nie musi oznaczać pojemnika na zużyty toner, szczególnie, że jak piszesz jest on zapełniny tylkow 1/3. Właśnie smart panel wyjaśni ci, co chce "powiedzieć" drukarka. Jest to program do ściągnięcia ze strony producenta, który komunikując sie z drukarką, podaje informacje o jej statusie i ewentualnych nieprawidłowościach.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 9  
    to przechylać?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Wal śmiało :)
    pozdrawiam horse
  • Poziom 9  
    Wyskakuje mi taki komunikat:

idzie to jakoś oszukać?
    i czy wchodzi w grę regeneracja albo jakiś chip?
  • Poziom 14  
    W tych drukarkach jest określona liczba wydruków z bębna.
    Czarny 24 tys stron, kolor 8 tys
    Najprawdopodobniej już został przekroczony limit. Pozostaje wymiana bębna na nowy albo zrobić reset.