Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja DVB-T SAT (sieć domowa).

m4rf0 07 Apr 2013 14:51 1953 5
    m4rf0
    Level 8  
    Witam.

Posiadam obecnie instalację Sat i antenową w takiej konfiguracji:

2 x konwerter twin - antena 80 cm
    1 antena aktywna z zasilaczem 12v 100mA ustawiona na Wisła - Skrzyczne odbiór 3 mux 90%

To wszystko połączone kablami do DiseqC - Switch S. 166 - A Viper z którego sygnał rozprowadzony po jednym kablu do 2 gniazd końcowych (Sat - TV).

Jako, że ocieplenie domu w drodze, chciałbym rozbudować instalację do 3 pokoi bo potem już nie będzie możliwości.
    Myślałem nad zastosowaniem jednego konwertera Quad, z którego sygnał sat i antenowy podłączyłbym do multiswitch'a np.
    Link
    a następnie z 2 wyjść kable do pokoju do dekodera PVR i po jednym wyjściu do 2 pokoi ze zwykłymi dekoderami (oczywiście zakończone gniazdami jedno 2sat/tv i 2xsat/tv).

Jestem absolutnie zielony w tych sprawach i chciałbym zapytać czy taka instalacja będzie działać? Albo może ktoś ma jakiś inny pomysł na zrealizowanie tego celu :) /

Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    m4rf0
    Level 8  
    Bardziej mi chodziło o ocieplenie w tym sensie że instalacja będzie puszczona w "rynienkach" pod elewacją a nie chce potem nic niszczyć :) nie wiem czy multiswitch akurat spełnia taką rolę ale chcę po prostu z konwertera quad wypuścić 4 kable 2 na PVR i po jednym na zwykłe dekodery, ale żeby nie ciągnąć po 3 przewody chciałem zsumować sygnał sat z tv. I tak do pokoju z PVR pociągnąć 2 kable na 2 wyjścia SAT do gniazda i do pozostałych po jednym kablu do gniazda i w każdym gniazdku mieć TV.

Coś na kształt takiej instalacji Link Tylko zamiast 2 anten jedna dvb-t i zamiast 4 osobnych gniazd, jedno z 2 wyjściami sat, a pozostałe 2 tak jak na schemacie.

Edit. Chyba powoli sam sobie to rozjaśniam rolę tego co ja chce zrobić spełnia chyba ten sprzęt Link lub widziałem też wbudowane w konwerter sumatory. Tylko teraz pytanie czy mogę 2 takie kable z sumowanym sygnałem podłączyć do jednego gniazda z 2 wyjściami sat (to do PVR) nie będzie się to w jakiś sposób gryzło?

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    m4rf0
    Level 8  
    Hmm, teraz to już sam nie wiem. A dlaczego nie można w takiej instalacji zastosować zwrotnicy tylko multiswitch? Jak sam pan wcześniej pisał multiswitch działa tylko z quatro a ja myślę o zastosowaniu quad aby na każdym kablu był fullband. W tej chwili mam podpięte zasilanie na kabel antenowy przed Diseqc i wszystko ładnie w każdym pokoju odbiera. I tak samo chciałem przed zwrotnicą podpiąć zasilanie na kabel anteny a potem już 4 kable z zsumowanym sygnałem rozprowadzić. Czy multiswitch daje lepszy efekt czy po prostu to co ja chcę nie zadziała?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account