Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ULRICH Wandich Futura+ 19

majki09 07 Apr 2013 14:54 3504 4
    majki09
    Level 9  
    Witam. Mam piec Futura+ 19
    Niedawno na forum koledzy poradzili mi zmniejszyć moc w piecu
    mam 50m2 a piec był ustawiony na ponad 100m2 i ustawiłem w piecu na 1 a było 98.
    Po tej zmianie mam problem z wodą w prysznicu. Mianowicie nie mogę ustawić wody, piec ma podgrzewacz nie mam zasobnika. Jak pod prysznicem leci ciepła i chcę dodać zimnej to nie mogę ustawić od razu leci zimna muszę delikatnie z precyzją odkręcać zimną wodę.

Dlaczego tak się dzieje.
    Jest na to jakiś sposób ?
    Proszę o odp. Nie wiem co mam robić... Nie da wziąć normalnie prysznicu... ULRICH Wandich Futura+ 19
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Jaką masz ustawioną moc? Pewnie nie wiesz, poza tym, że ustawiłeś na 1. Czy wiesz co określa ten 1 ?
    Skoro brak ciepłej wody, to należy mu się porządny przegląd. Jest trochę pracy przy nim.
    majki09
    Level 9  
    Ciepła woda leci. Tylko jak odkręce kran z ciepłą wodą to leci ciepła i chcę odkręcić zimną bo jest za ciepła to wtedy tak mi źle miesza że ciepłą wyłancza i wtedy muszę znowu zakręcić kraz z zimną żeby leciała sama ciepła i jak już leci mocno ciepła chcę dodać znowu zimnej i wtedy muszę to delikatnie zrobić aby dobrze się mieszała.

moc maksymalna c.o 0-99 mam ustawione na 1

Tu jest instrukcja kotła ULRICH Wandich Futura+ 19
    http://www.jerozolimska12.pl/ulrich.pdf

Właśnie wyczytałem w instrukcji że:
    """Uwaga! Dotyczy to pracy na potrzeby c.o. Dla przepływowego
    przygotowania c.w.u. zachowana jest maksymalna moc kotła"

Więc może to wina baterii ? Mam na 2 pokrętła z połową obrotu.
    Bateria źle miesza i blokuje ciepłą i dlatego piec wychwytuje że kran jest zamknięty i dalej nie podgrzewa.
    No i nie da się ustawić żeby była letnia, leci gorąca i jak odkręcę lekko zimnej to ceci nie letnia tylko zimna i wtedy przykręcam zimną i muszę znowu czekać aż podgrzewać nagrzeje ciepłą i poleci.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Znam instrukcję.
    majki09 wrote:
    Ciepła woda leci. Tylko jak odkręce kran z ciepłą wodą to leci ciepła i chcę odkręcić zimną bo jest za ciepła to wtedy tak mi źle miesza że ciepłą wyłancza i wtedy muszę znowu zakręcić kraz z zimną żeby leciała sama ciepła i jak już leci mocno ciepła chcę dodać znowu zimnej i wtedy muszę to delikatnie zrobić aby dobrze się mieszała.

Jest to kocioł przepływowy, więc jeżeli odkręcisz zimną wodę, to jednocześnie zmniejszasz ilość wody dopływającej do kotła, co kocioł odczytuje jak brak przepływu i wyłącza palnik. Jedynym lekarstwem jest takie ustawienie temperatury ciepłej wody, żeby nie było potrzeby jej mieszania z zimną.
    majki09 wrote:
    moc maksymalna c.o 0-99 mam ustawione na 1

Właśnie o tym pisałem, czy wiesz, jaką moc masz ustawioną. Jestem przekonany, że nie wiesz. Cyferki są tylko orientacją "w terenie", natomiast moc odczytujemy z tabeli po określeniu ciśnienia gazu na palniku. Masz to na ostatniej stronie instrukcji. Bez przyrządu określenie jest niemożliwe.
    tom-instal
    Level 13  
    Najlepiej wezwij serwis