Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEE 1.6 - Blok silnika Skda Felicia 1.6AEE - wymiana

07 Kwi 2013 16:08 5628 6
  • Poziom 10  
    Witam, po awarii silnika w Felicii 1.6 '98 (urwany korbowód wybił dziurę w bloku) zdecydowałem się wymienić sam blok wraz z wałem i tłokami.
    Kupiłem na portalu aukcyjnym blok do silnika AEE(bo taki typ silnika miałem poprzednio w Skodzie) ale okazuje się, że flansza mocowania skrzyni biegów, od starego silnika, nie pasuje do nowego bloku. W internecie i publikacjach, które czytałem do tej pory, spotkałem się tylko ze stwierdzeniem, że AEE to AEE i będzie pasować, obojętnie z czego wyjęty. Jednak to chyba nieprawda. Poniżej zamieszczam zdjęcia obu bloków i proszę o radę.

Czy było kilka wersji silnika AEE i w związku z tym czy były też inne typy flansz łączących skrzynie Skody z silnikiem w tym samochodzie?
    Czy może któryś z tych bloków jest od silnika innego niż AEE?
    Może sprzedawca się pomylił i podał złe oznaczenia?

Jednak oznaczenia na obu blokach wyglądają na AEE, niestety są słabo czytelna i nie widać zbytnio dalszych cyfr tych oznaczeń. Z boku bloków są też oznaczenia - 036Q i 036R, ale niestety nie pamiętam w tej chwili, które oznaczenie było, na którym silniku. Może to jest klucz do zagadki?
    Głowica i reszta osprzętu wydaje się pasować do nowego bloku.

Stary blok:

Nowy blok:

Stary blok z pasującą flanszą:

Nowy blok, do którego flansza nie pasuje:

Jeśli ktoś wie coś na temat zamienności silników AEE proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Poczyść i poczytaj numerację na blokach ;)
  • Poziom 10  
    Trochę przeszlifowałem papierem i udało mi się odczytać numery na tych blokach:

stary: AEE 556607
    nowy: AEE 222714

Skoro oba są AEE to jednak założenie, że wszystkie AEE są takie same jest błędne.
    Od czego może być ten nowy silnik?
    Czy da się jakoś dopasować ten blok do skrzyni od skody?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Potwierdzam.AEE w Skodzie i w VW różnią się mocowaniem pomimo takiego samego kodu.Szukaj bloku od Skody.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, obawiałem się tego, że nie da się nic z tym zrobić...

To teraz kolejne pytanie:
    silnik był sprzedany jako "AEE do VW, Seata i Skody". Czy mogę reklamować ten silnik i upierać się, że nie jest do skody, a sprzedawca błędnie go opisał? Czy jednak do jakiejś skody (np. Octavii) on pasuje?

Edit:
    Sprzedawca bardzo się niecierpliwi i dlatego bardzo proszę Was o opinie na temat tego silnika w innych skodach. Czy silnik z tym mocowaniem skrzyni był w jakimś innym modelu skody, czy jest to typowe mocowanie VW i do skody octavii i fabii nie pasuje? Chciałbym użyć tego jako argumentu przy składaniu reklamacji ale niestety nie mogę znaleźć nic konkretnego w internecie.
    Jeśli był w innych skodach to niestety mój błąd, a jeśli do skody nie pasuje to pomyłkę spowodował błędny opis aukcji.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Do octavii od VW też nie pasuje,więc opis aukcji był błędny.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    felicia ma inny blok a pozatym do aee buly montowane 2 typy skrzyn biegow wiec i blok byl inny skrzynia mala i duza byla