Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NBOX TURBO ADB-5720SX - podłączenie pod internet

Tadeusz kusiak 07 Kwi 2013 17:08 3573 6
  • #1 07 Kwi 2013 17:08
    Tadeusz kusiak
    Poziom 15  

Witam!
    Posiadam jak w tytule nbox turbo poprzednio w tv n obecnie ncplus i chcialbym podlaczyc pod internet wi-fi.
    W domu jest internet z kablowki i w tym miejscu chcialbym zapytac jaki kupic tani osprzet adaptera usb i rutera wi-fi.
    Pozdrawiam Tadeusz

0 6
  • #2 07 Kwi 2013 19:02
    snowyblues
    Poziom 12  

Szanowny Panie, nie ma mozliwosci podlaczenia adaptera USB (karty sieiowej bezprzewodowej USB) do dekodera ITI-5720 SX. Najprostszym rozwiazaniem w Panskiej sytuacji, jest podpiecie kabla dostarczajacego internet(RJ45) do routera, badz switcha, astepnie, wyprowadzenie jednego przewodu do komputera, zas drugiego do dekodera.
    Z taniego i pewnego osprzetu, polecam router D-Link DIR 615, cena okolo 60PLN, sam go uzywam przy ww dekoderze, jednoczesnie, procz polaczenia z internetem dekodera, pracuje on w konfiguracji multiroom, z dekoderem iti-2850SI

0
  • #3 08 Kwi 2013 08:57
    Tadeusz kusiak
    Poziom 15  

Dziekuje za odpowiedz!
    To rozwiazanie znam i najprostrze w rozwiazaniu problemu.
    Poniewaz mam problem z instalacja skretki musze wykorzystac polaczenie WI-FI .
    Na stronie ncplus w zakladce polaczenia dekodera za pomoca adaptera wi-fi do internetu ,podaja typ adaptera WNCE2001 .
    Poniewaz nie jest to tanie urzadzenie + ruter napisalem pytanie o tani sposob polaczenia wi-fi i takiego szukam.

0
  • #4 16 Kwi 2013 13:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tadeusz kusiak napisał:
    Poniewaz nie jest to tanie urzadzenie + ruter napisalem pytanie o tani sposob polaczenia wi-fi i takiego szukam.

Proszę poszukać PowerLine, na all...o można używane kupić za góra 100 zł dwie sztuki, sam takowego rozwiązania używam do netu w domu, 5 komputerów, NAS x2, odtwarzacze strumieniowe itd. i zdaje to świetnie egzamin.

0
  • #5 17 Kwi 2013 11:11
    Tadeusz kusiak
    Poziom 15  

Dziękuję bardzo ciekawa propozycja !
    Czy ja dobrze rozumię - z modemu kablowego podłączyć pod 1 powerlink, a drugi obojętnie w jakim pomieszczeniu do gniazda sieci + urządzenie?
    Czy to tez ma racje bytu w blokach ?
    Oglądałem jakiś typ TL-PA 2010, a kolega jaki typ użytkuje?

Pisownia!
    [_P_]

0
  • Pomocny post
    #6 17 Kwi 2013 14:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tadeusz kusiak napisał:
    Czy ja dobrze rozumię - z modemu kablowego podłączyć pod 1 powerlink, a drugi obojętnie w jakim pomieszczeniu do gniazda sieci + urządzenie?

Dokładnie tak, te urządzenia to tylko "przekaźniki", pod drugim urządzeniem możesz podłączyć router, potem jakiś switch jeśli potrzeba.
    Tadeusz kusiak napisał:
    Czy to tez ma racje bytu w blokach ?

Warunkiem by to działało, to mieć wszystkie gniazdka w jednej "fazie", choć podłączałem to też w miejscach gdzie elektryk nie robił instalacji, a tym bardziej nie montował gniazdek prądowych tylko pan Henio - i też działa.
    Urządzenia pracują TYLKO pod jednym licznikiem od prądu, czyli jak pod ten jeden licznik masz mieszkanie, komórkę gospodarczą, garaż, balkon i co tam jeszcze masz, to będzie działać, natomiast jeśli masz licznik jeden na mieszkanie, a osobny licznik np. na garaż to w garażu już działać to nie będzie.
    Tadeusz kusiak napisał:
    Oglądałem jakiś typ TL-PA 2010

Do potrzebnych Tobie zastosowań w zupełności wystarczy.
    Tadeusz kusiak napisał:
    a kolega jaki typ użytkuje?

W sumie to kilka....:D, Netgear XAV 5004 (500 Mb), Netgear XAV 2501 (200 Mb), Devolo 200 AVsmart+ (200 Mb),
    Ten pierwszy używam do komputerów, NASa i tego typu spraw gdzie jest duże zapotrzebowanie na internet, przesył danych multimedialnych, pozostałe do spraw wymagających mniejszego zapotrzebowania na internet i gdzie pierwsze wartości nie są najważniejsze.
    A w odwodzie w razie czego czekają 2 TP Linki 211 KIT :D:D
    Mnie udało się to wszystko kupić na all...o z biegiem czasu w łącznej kwocie 400 zł, co prawda jest to sprzęt używany, ale tam nie ma ruchomych części, więc będzie działać jeeeszcze bardzo długo, a jak dokona żywota to do śmieci i kupię następne podobne lub nawet takie samo.

0
  • #7 17 Kwi 2013 20:16
    Tadeusz kusiak
    Poziom 15  

Super super !!!!
    Napisze do Ciebie na prv.
    Przepraszam admina za brak interpunkcji ale mam internet w telefonie i mam problem z pisaniem !!!
    Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo