Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc mikrofon do miksera a mikser do komputera ??

sowinio 07 Kwi 2013 19:05 7713 3
  • #1 07 Kwi 2013 19:05
    sowinio
    Poziom 6  

Witam
    Jestem nowy na Elektrodzie wiec przepraszam za jakies błedy np w umieszczeniu tematu w złej zakładce.

Mam taki problem (Pytanie)
    Mianowicie Posiadam Mikser Behringer XENYX 802 i chciałbym do niego podłączyć Mikrofon Pojemnościowy MXL 770 tak zeby dzwiek rejestrowany przez mikrofon trafiał do miksera po czym do komputera i tam zapisywal sie w programie.
    I moje pytanie brzmi tak:
    Jak podlączyć mikser z komputerem tak zeby ten dzwięk wchodził do tego komputera tzn jakimi kablami??

P.S
    Miałęm plan podłączyć to tak : Jak podłączyc mikrofon do miksera a mikser do komputera ??
    Do Wejścia mikrofonowego oznaczonego na obrazku cyfrą 1 podłączyc kabel xlr który łączy mikrofon z mikserem.
    A mikser z komputerem chcialem podłączyc kablem bodajże RCA nie jestem pewny nazwy z jednej strony jack ktory podejdzie do komputera a z drugiej dwa chinche do wyjść(output) zaznaczonych na obrazku cyfrą 2. Czy w tai sposób bedzie to smigać czy nie bardzo?

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Kwi 2013 19:30
    Trabi
    Poziom 36  

Bardzo dobre założenie. Będzie działać. Jako wyjście kabel miniJack-STEREO<>2xCINCH

Jako wyjscie możesz też użyć gniazda MAN OUT. Wóczas musisz mieć kabelek 2xJack-MONO<>miniJack-STEREO.

0
  • #3 07 Kwi 2013 19:40
    sowinio
    Poziom 6  

Trabi Dzieki Wielkie za odpowiedź :)
    Ale tu nasuwa sie kolejne pytanie czy bd różnica w dzwieku tzn ktorym połączeniem uzyskam lepszy dzwiek ? czy to moze bez różnicy??

Dodano po 6 [minuty]:

Kurcze sory ze tak po częsci pisze ale co chwile mi sie nasuwają kolejne pytania
    Mianowicie czym rózni sie taki Kabel (oprócz ceny oczywiscie) czy warto wydac wiecej czy to bez roznicy??

ten
    http://allegro.pl/kabel-mikrofonowy-proel-dh240-lu5-xlr-xlr-5m-i3151223295.html#tabsAnchor

od tego
    http://allegro.pl/kabel-mikrofonowy-5m-xlr-accucable-dostawa-w-24h-i3134215968.html

0
  • Pomocny post
    #4 07 Kwi 2013 20:13
    Trabi
    Poziom 36  

sowinio napisał:
    Ale tu nasuwa sie kolejne pytanie czy bd różnica w dzwieku tzn ktorym połączeniem uzyskam lepszy dzwiek ? czy to moze bez różnicy??

Bez różnicy. Wg. opisu (instrukcja, str.8) podają, że te gniazda połączone są równolegle ze sobą i nie ma znaczenia gdzie podepniez wyjście. Tu i tu jest ten sam sygnał.

Jak podłączyc mikrofon do miksera a mikser do komputera ?? Jak podłączyc mikrofon do miksera a mikser do komputera ??

Co do kabli - nie wypowiem się bo nie wiem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo