Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników ze zwrotnicą i co dalej?

07 Kwi 2013 19:38 1269 3
 • Poziom 9  
  Witam. Mam w samochodzie zamontowane radio KENWOOD KDC-3054UR, podłączoną tubę oraz wzmacniacz. Pytanko jednak nie dotyczy raczej powyższych rzeczy, albowiem chcę kupić głośniki do przednich drzwi JBL CS-6 dwudrożne współosiowe + oddzielnie do tego tweetery gdzieś wyżej. Moje pytanie, jak połączyć to wszystko, jeśli chodzi o zwrotnicę? Rozumiem, że potrzebuję jednej zwrotnicy na jedną parę drzwi? Po połączeniu głośników ze zwrotnicą, dalej puszczać mam je do wzmacniacza, czy do radia(?)? Pragnę nadmienić, iż jestem w tym zielony i liczę na jakąkolwiek pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Kolego podstawy, się kłaniają. Do przodu tylko odseparowane, bez żadnych współosiowych głośników. Poszukaj dobrego zestawu (woofer, tweeter i zwrotka), przygotuj odpowiednio drzwi i ciesz się dźwiękiem :) Jaki zestaw? Jak przygotować drzwi? Tutaj odsyłam do lektury forum i FAQ Nazara.
 • Poziom 13  
  Hej
  Nie potrzebujesz przy budżetowych zestawach zwrotnic. W Twoim przypadku wystarczy dodatkowe tweetery zabezpieczyć kondensatorem włączonym w tor szeregowo. Pojemność myślę: 3.3-4.7uF wystarczy.
  Podłączenie:
  1 - od wzmacniacza ciągniesz kable na przód (dwa kanały). Do nich podłączasz jednocześnie głośniki współosiowe i dodatkowe tweetery. Może tylko powstać problem głośności dodatkowych tweeterów i tu deczko można się pogubić bo trzeba w tor dołożyć oporniki. Ale na razie spróbuj bez oporników. Jak będą za głośne pobaw się ustawieniem a jak to nie przyniesie rezultatów trzeba będzie ściszać opornikami.
  2 - od wzmacniacza ciągniesz kable na przód (dwa kanały). Do nich podłączasz głośniki współosiowe a do końcówki mocy radia dodatkowe tweetery przez kondensator jak wyżej. Wzajemną różnicę w głośności regulujesz wzmacniaczem (głośnością współosiowych) tak jak będziesz uważał za stosowne.
 • Poziom 9  
  Sarever napisał:
  Kolego podstawy, się kłaniają. Do przodu tylko odseparowane, bez żadnych współosiowych głośników.
  Pytanie tylko, czy tego basu nie będzie za dużo jeszcze z tą tubą w bagażniku.. A przy współosiowych + jakiś tweeter na wysokości kierownicy i wydaje mi się, że tego dudnienia byłoby słychać mniej, wszak co za dużo to niezdrowo :) Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi i pomoc.