Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje tranzystorów MOSFET bez diody zabezpieczającej

Safetymark 07 Kwi 2013 20:21 1110 1
  • #1 07 Kwi 2013 20:21
    Safetymark
    Poziom 8  

Witam.
    Tak jak w temacie poszukuje tranzystorów MOSFET bez diody zabezpieczającej która jest w większości MOSFE-tów.
    Tranzystory które znalazłem:
    2SJ200
    2SK1529
    LM4651/52

Dorzuci ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Dodano po 10 [minuty]:

Ewentualnie czy ktoś może miał doświadczenie w wyeliminowaniu diody zabezpieczającej występującej w MOSF-ecie? Czytałem, że przepuszczając odpowiedni prąd można ją wyeliminować, nie uszkadzając pozostałej struktury tranzystora. Osobiście sam jeszcze tego nie robiłem. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Do Moderatorów - Jeżeli temat jest w nie odpowiednim miejscu prosił bym o jego nie usuwaniu, lecz przeniesienie (dziękuję).

0 1
  • #2 08 Kwi 2013 17:40
    jarek_lnx
    Poziom 43  

To nie jest dioda zabezpieczająca, a pasożytnicza, w strukturze MOSFET'a jest pasożytniczy tranzystor bipolarny, żeby go "unieszkodliwić" zwiera się bazę (podstawę) ze źródłem, z tego pozostaje dioda której nie da się łatwo pozbyć, nie ma jej w tranzystorach z czterema wyprowadzeniami (GDSB).

Cytat:

Ewentualnie czy ktoś może miał doświadczenie w wyeliminowaniu diody zabezpieczającej występującej w MOSF-ecie?
    Wyeliminować się nie da, ale da się zmienić układ, tak żeby nie przeszkadzała.

Cytat:
    Czytałem, że przepuszczając odpowiedni prąd można ją wyeliminować
    Gdzie to czytałeś, napisz temu co to wymyślił że jest idiotą.

Jestem pewien że tranzystory które wymieniłeś też mają diodę.

0