Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xplod MEX-BT3900U - Brak tytułów piosenek

07 Kwi 2013 20:40 3600 8
  • Poziom 19  
    Witam, w tym radiu nie wyświetla mi tytułów. Wyświetla jedynie gdy piosenka ma id3 tagi (artysta, album, wykonawca) lub gdy włączę opcje szukaj to widać wszystkie nazwy i po wybraniu utworu znika. Nie wszystkie utwory to mają i myślę ,że radio za taką cenę powinno mieć taką funkcje. W instrukcji jedynie piszą ,że zależy to od rodzaju płyty i formatu piosenki ale na USB jest tak samo. Proszę o pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    ID3 tagi są po to, żeby urządzenia mogły sobie odczytywać informację właśnie typu Tytuł, Artysta , album itp.
    Każdy lepszy odtwarzać muzyczny sortuje piosenki pod ID3 tagach i radia samochodwe też.
    Najlepiej jest po prostu uzupełnić te informacje np. programem MP3tag.
  • Poziom 19  
    Ok, rozumiem. Mój kolega miał starsze sony i jemu wszystkie tytuły pokazywało. Może to kwestia jakichś ustawień?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Raczej nie. Po prostu jego radio pewnie pokazywało nazwę pliku bo nie obsługiwało ID3 tagów. Ty masz po prostu radio 'mądrzejsze' i wg. mnie lepiej jest gdy odtwarzacz odczytuje informację z ID3tag ponieważ wygląda to zdecydowanie lepiej i może sobie to sformatować jak chce.

A szukałeś może takiej opcji w ustawianiach radia? (Typu pokazuj ID3 tagi czy coś w tym stylu....)
  • Poziom 19  
    Nie raz przewertowałem instrukcje od deski do deski i opcje w radiu i nic takiego niestety nie znalazłem. Być może to jest jakoś "ukryte", mam radio zaledwie kilka dni...
    Też myślę ,że id3tagi są lepsze ale nie każdy utwór to ma i każdy nowy (jak i masę starszych) musiałbym przerabiać.
  • Poziom 30  
    MP3 tag jest o tyle dobry, że pozwala na zmianę kilku utworów na raz.
  • Poziom 19  
    Ok, a da się jakoś automatycznie "przerobić" tytuł piosenki tak ,żeby był w tagach?
  • Poziom 30  
    Raczej nie. Tytuły musisz sam uzupełnić.
  • Poziom 19  
    Ja użyłem programu MediaMonkey, można w nim masowo zmieniać taki w utworach i myślę ,że jest lepszy od MP3Tag. Jednak nurtuje mnie dalej czy ten odtwarzacz ma funkcje wyświetlania zwykłych utworów zwykłych tytułów :)