Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 306 - przegrzany silnik

wacekgacek 07 Kwi 2013 23:04 1812 4
  • #1 07 Kwi 2013 23:04
    wacekgacek
    Poziom 16  

Mam taki problem z Peugeotem 306 1.9 silnik DW8, podczas jazdy pękł wąż, wyciekł płyn, silnik się zagrzał i stanął. Po ostygnięciu widać, że kręci normalnie, ale nie odpala, tylko przy rozrządzie widać jakby parę. Stawiam, że uszczelka pod głowicą się stopiła. Moje pytanie jest takie, co mogło by się jeszcze uszkodzić? Dodam, że z mechanikiem jestem umówiony na środę lub czwartek i boję się dużych kosztów.

0 4
  • #2 07 Kwi 2013 23:43
    Karoligor
    Poziom 14  

Skoro wywaliło płyn czemu od razu nie zatrzymałeś się i nie zgasiłeś silnika? Jeżeli faktycznie go przegrzałeś to koszta będą duże albo wymiana silnika.

0
  • #3 09 Kwi 2013 00:02
    AMICAR
    Poziom 16  

Witam, przy dobrym ukladzie, tylko uszczelka pod glowica,a mozliwe ze glowica, to nalezy sprawdzic pod cisnieniem, oraz splanowac glowice.
    Jesli dlugo jechales, nie wykluczone ze mogly sie przytrzec tloki, pierscienie..
    w najgorszym przypadku panweki na wale.
    Ale aby to sprawdzic trzeba rozebrac silnik.
    Montujac na nowo uzywaj TYLKO nowych srub do glowicy, nigdy tych juz uzywanych, gdyz po 15-20 tys km, bedzie to samo z glowica..
    Pozdrawiam amicar

0
  • #4 09 Kwi 2013 09:11
    robokop
    Moderator Samochody

Skoro silnik tak się zagrzał, że aż zgasł - koszty małe nie będą. Do wyrzucenia.

0
  • #5 09 Kwi 2013 15:26
    wacekgacek
    Poziom 16  

Dzięki,muszę przeanalizować czy remont czy kolejny silnik.Temat można zamknąć.

0