Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADS PA 600F - podłączenie głośników GD38/200/8 do ADS PA600F

08 Kwi 2013 00:04 1554 2
  • Poziom 12  
    Mam końcówkę mocy PA600F i dwie kolumny oparte na głośnikach Tonsil GD38/200/8Ω.
    Moje pytanie do fachowców elektroników jest następujące:
    czy mogę podłączyć bez szkody dla głośników, a także końcówki mocy PA600F, głośniki GD38/200/8 bez zwrotnic? Nie jestem znawcą, dlatego zwracam się o pomoc do kogoś kto się zna.
    Muszę dodać, że kolumny mają cewki gdyż były basowymi kolumnami w małym zestawie nagłośnienia. Teraz zostały mi tylko one i chciałbym aby pracowały bez cewek W pełnym paśmie bez zwrotnic podłączone pod PA600F.
  • Poziom 12  

Wstawiłem jeszcze dwa zdjęcia aby rozjaśnić bardziej temat.
    Na jednym ze zdjęć jest widoczna cewka w kolumnie.
    Chcę tak jak już wcześniej pisałem ominąć tą cewkę i podłączyć głośniki bezpośrednio do PA600F, z tym właśnie że nie wiem czy nie będzie żadnej szkody dla końcówki i głośników.

Dodano po 6 [minuty]:

I czy takie podłączenie bez żadnej zwrotnicy będzie miało wpływ na jakość dźwięku
    z głośnika.Nie umiem się wyrazić,chodzi mi o to czy głośnik będzie dobrze pracował w pełnym paśmie bez żadnych zniekształceń.
  • Poziom 12  
    Jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, które zadałem,gdyż nie wiem czy nie zniszczę końcówki lub kolumny, czy nie.
    Jeśli nikt mi nie pomoże będę musiał zamknąć temat i na własne ryzyko pokombinować.
    To na tyle