Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plafony LED z czujnikiem ruchu - brak zasięgu

intero_60 08 Kwi 2013 06:39 4161 7
  • #1 08 Kwi 2013 06:39
    intero_60
    Poziom 7  

Witam
    Mam od jakiegoś czasu w konserwacji budynek i tam na klatkach schodowych plafony LED "DEDEKTA". Usiłowałem coś znaleźć na ich temat w sieci ale mi się nie udało. Jest strona producenta, a może dystrybutora ale z niej poza suchymi faktami nic nie wynika. Napisałem do Votea maila i czekam na odpowiedź, a to już trochę trwa.
    Może koś już spotkał się z tymi lampami i podzieli się opinią, bo moim skromnym zdaniem zachowują się co najmniej dziwnie (brak zasięgu lub czułości) , dla porównania mam już zainstalowane i działające od jakiegoś czasu podobne lampy z czujnikiem ruchu.

• Fibaro
  • #2 08 Kwi 2013 08:15
    piter244
    Poziom 23  

Opisz szerzej problem. Co znaczy brak zasięgu lub czułości? Parametry np 15m zasięgu często mijają się z prawdą a producent tłumaczy się potem niewłaściwym (nieoptymalnym miejscem) montażu czujnika. I właściwie to nic z tym zrobić nie można tym bardziej jeżeli lampa z czujnikiem to chińszczyzna za 30 zł.

• Fibaro
  • #3 08 Kwi 2013 10:58
    .Jack
    Specjalista elektryk

intero_60 napisał:
    bo moim skromnym zdaniem zachowują się co najmniej dziwnie (brak zasięgu lub czułości) , dla porównania mam już zainstalowane i działające od jakiegoś czasu podobne lampy z czujnikiem ruchu.

Dedekta to produkt amerykański promowany przez firmę Voltea.
    Plafoniera LED z wbudowanym czujnikiem ruchu PIR o zasięgu do 5 m. To nie jest za dobry produkt, powiem wręcz że przestarzały. Na dzień dzisiejszy produkowane są oprawy Dedekta II z czujnikiem ruchu wysokiej częstotliwości.
    Akurat tego wyrobu nie rozbierałem, nawet nie wiem czy tak jak w innych tego typu jest regulacja czułości światła. Proponuję dobrać się do wnętrza i poeksperymentować lub czekać na info od producenta.

• #4 15 Kwi 2013 14:25
    intero_60
    Poziom 7  

Lampy zapalają się różnie, ale rzadko jest to 5m, najczęściej startują jak się jest prawie pod lampą ok. 1m.
    Dzięki za rade i chyba się dobiorę do elektroniki bo i nic innego mi nie pozostało. Kolejny mail do Voltea pozostał bez odpowiedzi i coraz bardziej się skłaniam do wniosku, że ta firna, to jakaś ściema, albo mają w gdzięś klienta.

• Fibaro
  • #5 31 Lip 2013 15:13
    00Nat
    Poziom 1  

Witam,
    Czy coś się zmieniło w sprawie z tymi plafonami? Jestem w trakcie wybierania lamp do wymiany na klatkach schodowych i z ofertą tej firmy również się zapoznawałam. Ale sądząc po opiniach chyba lepiej nie korzystać z ich usług. Czy ktoś mógłby polecić firmę godną zaufania?

• #6 25 Lis 2013 15:33
    EleBi
    Poziom 2  

Ja w Toruniu używam lamp firmy Leding. To firma z Bydgoszczy, więc wybraliśmy ją, bo jakby co serwis jest blisko. Narazie od roku działają prawidłowo lampy z czujnikiem PIR i wszystko ok. Nie musiałem się dowiadywać na szczęście jak wygląda reklamacja lamp u tego producenta. Mam nadzieję, że nie będę musiał. Ostatnio ta firma wprowadziła do swojej oferty lampy z mikrofalowym czujnikiem. Nazywa się lampa DIORA. Ma ktoś może taką lampę? Lepsza od tej Senso? Ktoś miał styczność, może doradzić? Czekam na informację? Lepiej zakupić coś z polecenia:)

• #7 27 Lis 2013 12:05
    Rybczyk
    Poziom 9  

Czy w tej lampie nie ma czasem podkówki do regulacji poziomu oświetlenia i drugiej do zasięgu? Miałem kiedyś podobny problem w zwykłym czujniku do oświetlenia i okazało się, że działał poprawnie tylko przy poziomie natężenia światła skręconym na minimum.

• #8 06 Maj 2014 13:07
    EleBi
    Poziom 2  

Rozmawiałem z przedstawicielem tego producenta i te lampy z mikrofalą Diora polecają głównie przed klatki schodowe na zewnątrz, że niby mikrofala lepsza, natomiast z czujnikem podczerwieni do wnętrza ( już takie używam wewnątrz). Może ktoś ma jakieś cenne uwagi na ten temat? Ktoś mi powie czy to prawda? Czy lepszy jest czujnik mikrofalowy na zewnątrz a podczerwieni wewnątrz. Oni tłumaczyli to zrozumiałem i fakt to co mówili i przykłady oraz wyjaśnienia do mnie trafiły. Jednak chciałbym się dowiedzieć coś od kogoś kto nie jest sprzedawcą lamp i nie wciska tego co sprzedaje, ale o opinię kogoś kto kupił sprawdził i sam może z własnego doświadczenia polecić

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo