Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego.

aksel_pl 08 Kwi 2013 11:51 1653 0
    aksel_pl
    Poziom 25  
    Witam
    Dostałem od klienta UPS PowerWare Prestige EXT (2 moduły). Mogę to albo naprawić i wykorzystać albo zezłomować. Pytanie czy da się coś tutaj zrobić?
    Po pierwsze nie mam możliwości podłączenia go do komputera ze względu na łącze równoległe.

Żadna dioda się nie zapala po podłączeniu UPS-a do gniazdka, jedynie czasami mrugnie przy wyłączeniu "akumulator" - dioda na samym dole. Od razu po podłączeniu UPS zaczyna pikać - piszczeć w sposób przerywany. Po wduszeniu przycisku Output ON przestaje.

Zasilanie na wyjściu jest 219V, na akumulatorach 12V. Ładowanie akumulatorów jest na poziomie około 27V. Akumulatory mają ok 2 lata są to HAZE HZS 12-5 (12V/5Ah). Podobno tę zimę UPS spędził w nieogrzewanej szopie na dworze.
    Kilka miejsc wzbudza we mnie podejrzenia, upalony laminat w kilku miejscach. Wiem że te miejsca powinny sie nagrzewać, ale chyba nie aż tak?

To moje pierwsze podejście do UPS-a, jeszcze nie miałem okazji naprawiać zasilacza awaryjnego. Jako że chłonę wiedzę jak gąbka zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Od czego tu zacząć bo nic nie udało mi się w necie znaleźć, nawet schematów?
    UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego. UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego. UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego. UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego. UPS PowerWare Prestige EXT- Brak sygnalizacji świetlnej, zasilania awaryjnego.
    Poprawiłem TONI_2003.