logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nissan Primera P11 Czyszczenie przepływomierza

qxa 23 Lut 2005 14:56 27522 10
REKLAMA
  • #1 1258077
    qxa
    Poziom 11  
    Jak i czym wyczyścić przepływomierz (nissan primera P11)?
    Czy wystarczy popsykać jakimś preparatem w sprayu dom czyszczenia przepustnic?
    W jednym warsztacie typ poradził mi żeby czyścić (opłukać) jakimś środkiem do hamulców.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 1360080
    pikur
    Poziom 2  
    Spróbuj benzyną ekstracyjną przepłukać. Jeżeli jest tylko zatłuszczony to pomoże. Inaczej trzeba włożyć inny. pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 1360091
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 1360257
    Stefanek1
    Poziom 26  
    Z tego co pamiętam, to pisano tutaj na forum o rewelacujnym działaniu WD-40 / popsikać /, ewentualnie przemyć wszystko, oczywiście delikatnie
    w benzynie.
    A może obydwa sposoby; najpierw przepłukać, oczyścić, osuszyć, pózniej WD-40.
    Pozdr.
  • #5 6979178
    zbtomek
    Poziom 2  
    Nissan Primera 99 po liftingu 1.8 benzyna, obroty pojazdu po uruchomieniu wskakują na 3000 do 3500, (przedtem tak nie szalał). Po rozgrzaniu silnika spadają do ok.1500 i w trakcie jazdy na biegu jałowym wahają się od 1000 do 2000 natomiast stojąc np na skrzyżowaniu trzymają 1500. Przy wrzucaniu biegów (trzymając cały czas wciśnięte sprzęgło) na chwilę wzrastają do 2000 by po chwili opaść do ww wartości. Ikona silnika się pali, a komputer pokazuje błąd nieprawidłowej pracy silnika na biegu jałowym. Mechanik mówi, że to silnik krokowy, ale nie ma jakiegoś klucza do jego zdemontowania by próbować go wyczyścić, a znajomi, że przepływomierz.
    RATUNKU
  • #7 6979226
    zbtomek
    Poziom 2  
    Nie znam się na tym, dlatego pytam
  • #8 6979347
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 6980226
    Piotr520
    Poziom 24  
    Najlepszy efekt jeżeli chodzi o czyszczenie przepływki daje płyn do czyszczenia felg. Potem wypłukać w benzynie i ok.
  • #10 16262160
    Marcin Napierajczyk
    Poziom 12  
    Benzyna Ekstrakcyjna rozpuszcza żel w którym zatopione są 2 rezystory i gorący pręcik. Żel utrzymuje cała strukturę układu pomiarowego która widoczna jest na zdjęciu pod mikroskopem. W moim przypadku pozostawienie w benzynie na okres 2 minut całkowicie rozpuściło ustrój pomiarowy pozostawiając po sobie dziurę widoczną na zdjęciu. Oczywiście przepływomierz nie działa i samochód gaśnie zaraz po odpaleniu.
    Nissan Primera P11 Czyszczenie przepływomierza Nissan Primera P11 Czyszczenie przepływomierza
  • REKLAMA
  • #11 16262429
    Piotsztykiii
    Poziom 6  
    W temacie było o czyszczeniu innego typu przepływomierza. W tamtym przypadku można delikatnie przemyć mechanicznie elementy pomiarowe choć odradzam wszelkie agresywne środki. W takich typach jak Twoj lepiej nic nie czyścić, bo naprawdę łatwo uszkodzić element pomiarowy.
REKLAMA