Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jackson 1 - president jackson 1 końcówka mocy MRF344

Wojte1199 08 Apr 2013 16:38 4902 11
    Wojte1199
    Level 19  
    Witam jak w temacie. Radio pracuje super na wstęgach 40W. Zachciało mi się sprawdzić jaką mam końcówkę. Spotkał sie ktoś w Jacksonie z MRF344?. Radio odziedziczyłem po ojcu i nigdy nie miało wymienianej koncówki mocy?
    User removed account
    User removed account  
    Wojte1199
    Level 19  
    E... tam jaj sobie nie robie. Miernik nie najwyzszych lotów ale co nieco pokazuje. Oczywiście na sztucznym obciążeniu. Radyjka 4 W pokazuje poprawnie.
    Przy jednostajnym gwizdaniu w mikrofon pierwszego zakresu brakło na drugim to co na zdjęciu.

Jackson 1 - president jackson 1 końcówka mocy MRF344 Jackson 1 - president jackson 1 końcówka mocy MRF344 zn
    User removed account
    User removed account  
    Wojte1199
    Level 19  
    A może kolega napisać jaśniej co jest nie tak?. Ja naprawdę NIE robie sobie jaj. Jak jest ktoś z zachodniopomorskiego to zapraszam do obejrzenia pomierzenia i potestowania. Radio działa już kilka ładnych lat. Faktem jest to że jednak końcówka była wymieniona świadczy o tym świeższa cyna na nóżkach tranzystora.
    Wojte1199
    Level 19  
    Nie mam 15 lat aby sobie robić jaja i po co mi to! Tranzystor został odkrecony od radiatora w celu zrobienia zdjęcia. Jak wiadomo jest na nim dioda do stabilizacji punktu pracy która przesłania napisy. Miernik jest ustawiony dobrze nie mam w nim oryginalnej gałki i dlatego tak to wygląda. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i dlaczego pokazuje mi taką moc. Miernik w takiej samej konfiguracji podłaczony pod DX5000 pokazuje ok 30 W. Na amperomierzu prawie taki sam prąd czyli ok 7A. Nie będe ciagną dalej tematu może miernik jest uszkodzony nie wiem. Jak ktoś będzie w okolicy Szczecina zapraszam.
    Wojte1199
    Level 19  
    Driver to c2078. Temat zamykam Nie bede się upierał. Tak mi pokazał miernik.
    User removed account
    User removed account  
    Wojte1199
    Level 19  
    Nie neguję i nie podważam wiedzy i praktyki kolegów. Jeszcze raz podkreślam nie wiem dlaczego mam takie wskazania. Miernik krzyżowy nie ma kalibarcji ani przełacznika podająca odbita. Przegladałem datasheeta tego tranzystora i macie całkowitą rację nie powinno tam być takiej mocy. W czary też nie wierze. Nie wiem co jest tam nie tak. Dlatego pytam. Bez pomiarów na pożądnym sprzęcie nie ma dalej co gdybać. Proszę o zamknięcie tematu.

Jackson 1 - president jackson 1 końcówka mocy MRF344