Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 525d - Kompresor klimatyzacji 3 przewodowy zamiast 2 przewodowego

Bzyku211 08 Kwi 2013 17:11 6168 12
  • #1 08 Kwi 2013 17:11
    Bzyku211
    Poziom 10  

Witam,

Zdjęcia poglądowe. Czy mogę założyć zamiast takiej sprężarki która miała tylko 2 piny....
    założyć taką sprężarkę od polifta na 3piny.
    Będzie to działać z moją ręczną klimatyzacją?
    3ci przewód którego nie mam gdzie podpiąć do mojej instalacji jest akurat od sprzęgła który załącza klimę, podałem na chwilę tam 12V i działa zaskakuje sprzęgiełko (zaczyna się kręcić i pompować), dwa przewody które były w nowej sprężarce podłaczyłem tak samo jak w starej (to jest poprostu jakiś kolejny czujnik w tym całym układzie umieszczony w sprężarce) więc z nim nie powinno być kłopotu nawet kolory kabli się zgadzały.
    Gdzie powinien być podpięty 3ci przewód od sprzęgła klimatyzacji (ile V ma być podane i skąd brane), to że moja stara sprężarka posiadała tylko dwa przewody i nie było żadnego 3ciego który szedł w stronę sprzęgła oznacza, że poprzednio cały czas kompresor pompował? i dopiero po wciśnieciu guzika klimy zawór otwierał obieg? Tak na chłopski rozum :) proszę się nie śmiać. Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Dziękuję.
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 08 Kwi 2013 22:52
    Don de Leon
    Poziom 23  

Wygląda na to, że nie będziesz miał sterowania zaworem od przepływu czynnika który siedzi w tej drugiej sprężarce.

0
  • #3 08 Kwi 2013 23:00
    Bzyku211
    Poziom 10  

No właśnie chyba tylko te sterowanie mam budowa obydwu sprężarek jest praktycznie identyczna w zaworek umieszczony w sprężarce zarówno starej jak i nowej wchodzą po dwa kable nawet kolory się zgadzają. Różnica jest natomiast tylko w tym, że w tej 3przewodowej idzie jeszcze przewód którego nie mam skąd zasilić, te auta i ich komputery są z 2 i 3przewodowymi sprężarkami lecz wertując schematy nie mogę się doszukać istotnych informacji. A też nie mam znajomego żadngo z E60 u którego mógłbym podejrzeć.
    Po podpięciu pod wtykę która prowadzi do sprężarki w moim aucie mam na niej 5V...

0
  • #4 08 Kwi 2013 23:17
    Don de Leon
    Poziom 23  

Przepraszam, myślałem że w starej jest sprzęgło a nie ma zaworu. Najprościej założyć właściwą chyba, że chcesz kombinować.

0
  • #5 08 Kwi 2013 23:32
    Bzyku211
    Poziom 10  

Nie będzie wyjścia to założę, na chwilę obecną jest w aucie założona i na nieszczęscie układ dopiero co nabity :( Jeśli nie znajde rozwiązania ta pójdzie na Allegro a kupię taką jak być powinna.
    Zastanawia mnie tylko jedno co w takim razie włacza sprzęgło w tej dwuprzewodowej sprężarce, ono cały czas jest załączone czy zaworek tak zadziała, że się sprzęgło załączy.

Pozdrawiam

0
  • #6 09 Kwi 2013 07:06
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jak będzie chciała pracować to spoko, byle by się za często nie wyłaczała.

0
  • #7 09 Kwi 2013 07:15
    Bzyku211
    Poziom 10  

Przejście akurat na klimatronika nie wchodzi w grę gdyż, za dużo po drodze do wymiany, myslałem że da się to spiąć jakoś na stałe.

0
  • #8 09 Kwi 2013 08:24
    Poziom 43  

Bzyku211 napisał:
    Nie będzie wyjścia to założę, na chwilę obecną jest w aucie założona i na nieszczęscie układ dopiero co nabity

I co chłodzi?

0
  • #9 09 Kwi 2013 16:08
    Bzyku211
    Poziom 10  

Nie wiem nie sprawdzałem, boję się zostawić na dłuższą chwilę spięte na krótko sprzęgło kompresora, żeby coś nie wybuchło :)
    Myślę, że powinna chłodzić bez problemu, maszyna była długo podpięta monitorowaliśmy ciśnienie i w tym czasie było sprawdzane gdzie jest przyczyna nie działania klimy, jest szczelna a czujnik wcześniej również działał prawidłowo.

0
  • #10 09 Kwi 2013 17:09
    Poziom 43  

Czujni wysokiego ciśnienia wyłączy sprężarke jak ciśnienie wzrośnie.

A co to znaczy ''niedziałąnie klimy'' i jakie ciśnienia?

0
  • #11 09 Kwi 2013 17:48
    Bzyku211
    Poziom 10  

A jak ten czujnik wyłączy sprężarkę jeśli cały czas będzie sprzęgło na stałe załączone?
    Pod pojeciem niedziałanie klimy miałem na myśli nie załaczenie się sprzęgła kompresora co do samego cisnienia nie jestem w stanie powiedzieć jakie sie utrzymywało warsztat który zajmuje sie napelnianiem układów monitorował cały proces. Ja tylko latalem szukałem przyczyny :)

0
  • #12 09 Kwi 2013 18:31
    Poziom 43  

Ogólnie to ciemno to widze, ale cóż zobaczysz.
    Pełno sprężarek do sprzedania a tu taki nietakt.
    Ty masz dodatkową cewke na sprzęgle a stara nie ma.

0
  • #13 09 Kwi 2013 21:13
    Bzyku211
    Poziom 10  

Ogólnie gra nie warta świeczki nie ma co rzeźbić. Myslałem, że nie będzie z tym problemu. Jak już kupiłem tą sprężarkę to założyłem mimo tego iż przeczuwałem problemy z nią :) Zakupię używkę na Allegro która ma 2 piny a tą wystawię i może ktoś się skusi :)
    Pozdro
    btw. Chociaż chodzi mi jeszcze po głowie wymiana nagrzewnicy, panelu klimatronika, innej pompki dodatkowej wody itp. czujnika pary i zrobienie sobie automatycznej klimatyzacji, chociaż podejrzewam, że mnie to przerośnie :) auto będzie stało więcej niż jezdziło :)
    Nauczony z poprzednich aut doposażaniem w rzeczy których nie miały fabrycznie wiem, że to bez sensu bo tylko dodatkowe duże koszta i lepiej bylo kupić auto mające wszystko ale robię to bo lubię :D Jakieś hobby trzeba mieć. Nie pisze już dziś bo sam zaczynam miec kłopoty ze zrozumieniem tego co piszę (tak zawile).

0