Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

TV Philips LED ,a d德i瘯 przestrzenny 5.1

koniec2012 08 Kwi 2013 17:15 2277 8
  • #1 08 Kwi 2013 17:15
    koniec2012
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z uzyskaniem d德i瘯u przestrzennego 5.1
    Posiadam:
    -TV Philips LED 5000 series Smart 40PFL5007H
    -G這郾iki Logitech Surround Sound Speakers Z506

W tym telewizorze niema karty d德i瘯owej 5.1 tylko 2.1
    W zestawie g這郾ik闚 mam 3 kable (zielony , 鄴速y i czarny)
    ale w TV jest tylko zielone wyjscie s逝chawkowe (co daje jedynie mo磧iwo嗆 2.1)

Mo積a jako inaczej je pod陰czy?
    Potrzebuje kupi jak捷 przej軼i闚k czy kart zewn皻rzn?

0 8
  • #2 08 Kwi 2013 20:35
    snowyblues
    Poziom 12  

Szanowny kolego.
    Zacznijmy od tego, ze to wyjscie z telewizora pozwala tylko na osiagniecie sygnalu 2.0, nie zas 2.1 czyli stereo, plus woofer.
    Dzwieku przestrzennego kolega nie wyciagnie, no chyba, ze tv posiada coaxial, lub optical, w tym momencie mozna by sie pokusic o zakup zewnetrznej karty dzwiekowej, np. sound blaster -creative, z wejsciem coaxial, badz optic oraz wyjsciem analogowym 5.1.
    Kable dolaczone do zestawu glosnikow, to domniemywam- 3xjack3.5mm czyli 2xfront, 2xsuround, 1xcentral+subwoofer.

Przejsciowek stricte kolega nie kupi, jednak, jesli TV posiada optical audio out, lub coaxial audio out, to moze kolega skorzystac z rozwiazania jakie zaproponowalem.

0
  • #3 09 Kwi 2013 13:06
    koniec2012
    Poziom 2  

nie mam. Czyli w skr鏂ie jestem uwalony.
    A na odtwarzaczu blue ray te s tylko czinczowe wyj軼ia L i R.
    Ok dzi瘯i za rady.

0
  • #4 09 Kwi 2013 13:42
    snowyblues
    Poziom 12  

koniec2012 napisa:
    nie mam. Czyli w skr鏂ie jestem uwalony.
    A na odtwarzaczu blue ray te s tylko czinczowe wyj軼ia L i R.
    Ok dzi瘯i za rady.
    a czy blu ray (nie blue ray, jak kolega napsal, tylko : blu ray) nie posiada coaxialnego wyjscia audio? najczesciej-czarny cinch. Jesli tak, to mzna przez karte dzwiekowa wyciagnac 5.1 i podlaczyc analogiem do glosnikow.

0
  • #6 09 Kwi 2013 21:47
    snowyblues
    Poziom 12  

koniec2012 napisa:

Zgodnie ze secyfikacja, posiada on Coaxial'ne wyjscie audio, czyli cyfrowe wyjscie audio, poprzez cinch. drugie od strony przewodu zasilajacego, od gory urzadzenia. To wyjscie nalezaloby podpiac pod wejscie w karcie dzwiekowej i pozniej, jak pisalem juz-wyjscia analogowo do glosnikow.
    Moze isniec koniecznosc wlaczenia wyjscia w OSD blu-ray, w ustawieniach dzwieku, ustawic wszystko na- digital, badz coaxial.

0
  • #7 10 Kwi 2013 11:18
    Lukson
    Poziom 32  

@Up.

A do czego pod陰czysz t "kart muzyczn"?
    Z Twojego schematu wynika, 瞠 autor musi obok TV i odtwarzacza postawi komputer, 瞠by karta muzyczna przerabia豉 mu d德i瘯 na analog.
    Ma這 tego karta musi mie wbudowany dekoder DD/DTS aby przerobi d德i瘯 z postaci cyfrowej na analogow.

Bardziej op豉calnym rozwi您aniem jest zakup amplitunera + kolumny wyposa穎nego w dekoder d德i瘯u przestrzennego lub te w ostateczno軼i zakup takiego urz康zenia jak dekoder Creative DDTS-100.

0
  • #8 14 Kwi 2013 20:09
    snowyblues
    Poziom 12  

Lukson napisa:
    @Up.

A do czego pod陰czysz t "kart muzyczn"?
    Z Twojego schematu wynika, 瞠 autor musi obok TV i odtwarzacza postawi komputer, 瞠by karta muzyczna przerabia豉 mu d德i瘯 na analog.
    Ma這 tego karta musi mie wbudowany dekoder DD/DTS aby przerobi d德i瘯 z postaci cyfrowej na analogow.

Bardziej op豉calnym rozwi您aniem jest zakup amplitunera + kolumny wyposa穎nego w dekoder d德i瘯u przestrzennego lub te w ostateczno軼i zakup takiego urz康zenia jak dekoder Creative DDTS-100.

Kolega wybaczy, ale np. taki oto creative umozliwia takie podlaczenie: http://www.komputronik.pl/product/119169/Sprz...odzespoly/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_HD.html zas podobnych urzadzen na rynku istnieje multum.

Kolega sugeruje zakup amplitunera i kolumn i twierdzi ze to oplacalne, coz, watpie, watpie, chyba ze kupujemy sprzet klasy 0. Autor postu zaznaczyl, ze posiada kolumny, prosil o porade jak podlaczyc, wiec doradzam.

Zas sugerowac zakup amp. i kolumn, to jak dawac porade na niedzialajace baterie w pilocie-by wymienic pilota, bo baterie wymeniac, to nieoplacalne :)

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do zapoznania sie z obecna oferta kart muzycznych zewnetrznych-roznych firm, nie tylko creative.

0
  • #9 14 Kwi 2013 20:52
    Lukson
    Poziom 32  

@snowyblues

Cz這wieku we si ogarnij i zacznij my郵e logicznie.

Autor ma TELEWIZOR!!! To takie urz康zenie co wy鈍ietla obraz oraz odtwarza d德i瘯. Widzisz gdzie wzmiank o komputerze? Mo瞠 ja jestem 郵epy ale nic takiego nie widz. Jedyne co to odtwarzacz blu-ray. To raz.

Dwa. Wyskoczy貫 z t kart jak "Filip z konopi". Karta jest do komputera b康 laptopa a najlepsze jest to, 瞠 karta ta jest tylko w stereo analogiem. D德i瘯 przestrzenny odtwarza tylko na wyj軼iu cyfrowym.

Poczytaj, doucz si i najwa積iejsze czytaj temat ze zrozumieniem.

Rozwi您anie poda貫m wcze郾iej. Zmiana g這郾ik闚 albo zewn皻rzny dekoder. Opcja pierwsza jest bardziej op豉calna. Tyle w temacie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
TME Logo