Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na głośniku STX

Klima3773 08 Kwi 2013 18:26 1668 5
  • #1 08 Kwi 2013 18:26
    Klima3773
    Poziom 7  

Witam. Wiem iż na forum wiele jest tego typu tematów, jak i poradników tyczących się tego problemu, lecz chciałem się was poradzić. Otóż, w planie mam złożenie obudowy do głośnika WM.STX.6,5.1,5.200.8.F.S.FG.X ( link do niego tu: http://www.stx.pl/wm-stx-6-5-1-5-200-8-f-s-fg.html ) i chciałem zbudować, pod niego obudowę
    Bass-Reflex gdyż też taka jest rekomendowana, ze strony wynika, że owa obudowa miałaby mieć litraż 18l strojona na 40Hz i tu pytanie, czy ktoś z szanownych użytkowników forum mających czas wolny i chęć wyliczyłby mi dokładne wymiary obudowy jak i tunelu br? Wymiary sprawdzałem programem WinISD i kombinowałem też przez wzory samodzielnie, chciałem tylko sprawdzić czy nie zaszła pomyłka w obliczeniach. Wszelkie informacje potrzebne do obliczeń, zawarte są w linku który podałem. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

• #2 08 Kwi 2013 19:18
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

ale to nie jest głośnik do tego typu zastosowań. No bo co on może uzupełnić na dole pasma mając 18 cm ? Za to zobacz jak ładnie sięga w górę skali i tak go należy używać. Nowość STX-a kóra nawiązuje dla starych, bardzo chwalonych Tonsili z białą membraną z włókna szklanego.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #3 08 Kwi 2013 21:42
    Klima3773
    Poziom 7  

Trochę zwodnicze zważywszy że znajdował się w sekcji głośników niskotonowych, ale myślałem że coś to da, bo posiadałem podobny przetwornik 6,5'' jako głośnik niskotonowy i za swego czasu grał dobrze w sam raz do zastosowania domowego. Trochę odbiegając od tematu, jaki Twoim zdaniem byłby lepszy do uzupełnienia pasma dolnego? Powiedzmy z tych STX'ów + wtedy jaka obudowa wymiarowo?

• #4 08 Kwi 2013 22:20
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

napewno bardzo dobre (ale i zarazem drogie) jest 8 i 10 cali z węglową membraną. Ale ja osobiście skusiłbym się (cię) na tego:

http://stx.pl/sw-stx-10-2-400-2x2-f-s-pp.html

bo jest tańszy i całkiem do rzeczy. Że samochodowy? I co z tego? Sam mam suba na GDN 30-500-4AP i jest bardzo fajnie w/g mnie. Proponowany głośnik jest stricte subniskotonowy, a dodatkowo zaprojektowany tak, aby zadowolił się obudową o stosunkowo małej pojemności. Same zalety:

- mała obudowa
    - cewki w szereg na 4 Ohm i prosta sprawa z mocnym panelem
    - niska cena
    - bardzo dobry stosunek koszt/efekt.

Jak ma być sub to zrób sub a nie jakąś popierdółkę.
    Być może jestem w błędzie i nie potrzebujesz czegoś takiego bo nic nie napisałeś odnośnie tego jakie zestawy ma ten projekt uzupełniać.
    Jesteś pasjonatem audio? Odwiedź (o ile tam jeszcze nie byłeś) DIYAudio.pl , długie godziny czytania i nauki o co w tym chodzi gwarantowane. Znajdziesz tam wszystko czego szukasz.
    Ja jestem amatorem, tam piszą profesjonaliści a zarazem naprawdę fajni ludzie.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #5 08 Kwi 2013 23:31
    Klima3773
    Poziom 7  

Propozycja dobra i za nią dziękuje, odwiedzałem DIYAudio.pl troche i tam poczytałem. Nie pisałem odnośnie zestawu jakim projekt będzie uzupełniany, ale po rozpatrzeniu tego głośnika mogę już teraz powiedzieć że spełni moje oczekiwania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME