Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matibus SE - sprzężony z telefonem GSM oraz systemem alarmowym

08 Apr 2013 18:57 2073 4
 • Level 1  
  Witam,

  Jestem nowym użytkownikiem tego forum i moja wiedza w temacie elektroniki jest bardzo powierzchowna. Zdecydowałem się na rejestrację, gdyż szczerze powiedziawszy jestem zdesperowany faktem, że nigdzie nie potrafię znaleźć pomocy w temacie jak wyżej.

  Kontaktowałem się z wieloma firmami instalującymi alarmy, producentami systemów alarmowych, producentami domofonów i nikt nie potrafi mi pomóc...

  Ale po kolei ...

  Niedawno kupiłem mieszkanie w bloku, gdzie deweloper zainstalował domofon Urmet Matibus SE. Problem stanowi taka integracja tego domofonu z telefonem komórkowym aby rozmowy na telefon komórkowy z domofonu były przekierowywane tylko wtedy gdy alarm jest uzbrojony. Czytałem podobne posty w temacie integracji domofonu z telefonem GSM ale nie uwzględniają one dodatkowej trudności, jaką jest współpraca domofonu z systemem alarmowym.

  Kontaktowałem się w tej sprawie z firmą Urmet i nawet w ich opinii ten model domofonu jest bardzo trudny jeśli chodzi o integrację z telefonem w ogóle.

  Z tego względu nie wybrałem jeszcze modelu systemu alarmowego, gdyż obawiam się że ze względu na specyfikę pracy Matibusa SE może się okazać, że alarmu nie da się połączyć z domofonem. Myślałem o Satelu lub Ropamie, który posiada moduł VAR-1 do współpracy z wideodomofonem Kenwei ale zdaniem Działu Technicznego Ropam'u nie uda mi się zmusić tego modułu do współpracy z żadnym innym domofonem niż Kenwei.

  Kolejną trudność stanowi fakt, że jako zwykły mieszkaniec bloku nie posiadam dostępu do głownej instalacji domofonu więc nie mam możliwości ingerencji w ustawienia jego parametrów. A niestety skazany jestem do Matibus SE bo inaczej kupiłbym coś przystosowanego do współpracy z alarmem i telefonem GSM.

  Czy może ktoś posiada pomysł jak rozwiązać problem?
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Intercoms specialist
  Takie rzeczy to tylko w ... domkach jednorodzinnych, gdzie sam zarządzasz wszystkimi systemami (w Twoim wypadku przede wszystkim domofonowym), a nie w budownictwie wielorodzinnym.
  Takie myki, jak Twoje potrzeby, można robić w systemach IP, a i to nie na każdym etapie (lokatorskim).

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • OptexOptex
 • Level 20  
  Niestety zgadzam się z Ircys-em, w Pana przypadku nie ma szansy na stworzenie takiego systemu. Musiałby Pan zdecydować się na zwykły alarm, który informuję Pana telefonicznie o zaistniałym niebezpieczeństwie. Zastanawiam się skąd pomysł na mieszanie do tego domofonu?

  Pozdrawiam
  http://www.eldomix.com.pl/

 • Level 16  
  Witam

  Pomysł 'mieszania' domofonu to funkcja przekazu rozmów na telefon komórkowy z domofonu (wideodomofonu) podczas nieobecności w domu.
  Tak jak ma to miejsce dla bramki VAR-1 obecnie tylko dla systemu NEO/MultiGSM + Kenwei a wkrótce nowa wersja bramki VAR-1U z obsługą wideodomofonów jednorodzinnych: Kenwei, Lanz, Commax,Abaxo, Genway, Competition.
 • Level 12  
  andziabb wrote:
  Niestety zgadzam się z Ircys-em, w Pana przypadku nie ma szansy na stworzenie takiego systemu. Musiałby Pan zdecydować się na zwykły alarm, który informuję Pana telefonicznie o zaistniałym niebezpieczeństwie. Zastanawiam się skąd pomysł na mieszanie do tego domofonu?

  Pozdrawiam
  http://www.eldomix.com.pl/


  Z tego co wiem wideodomofony leelen z serii jb-5000 ( systemy wielorodzinne ) mają funkcję alarmu - więc pomysł łączenia alarmu z domofonem nie jest taki zły.

  Pozdrawiam