Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV55M43EU - Nie odprowadza wody

aglange 08 Kwi 2013 19:11 10998 10
  • #1 08 Kwi 2013 19:11
    aglange
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem ze zmywarką jak w temacie.
    Mianowicie zmywarka po myciu naczyń nie usuwa wody i po zakończonym praniu cała woda zostaje wewnątrz.

Zgodnie ze wskazówkami z instrukcji przeprowadziłem czyszczenie sitek ale na sitkach nie było znaczącego problemu, także pod pokrywą w komorze pompy (na ile mogłem wymacać pacami nic nie znalazłem.

Nie wiem czy coś dalej ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać?

Szukałem w necie jakiejś instrukcji, która zawierałaby opis "magicznej" kombinacji włączenia tak aby wykonać jakiś test z wyświetlonym wynikiem co może być niesprawne. Niestety brak czegoś takiego albo ja nie umiem tego znaleźć.

Zaryzykowałem i zrobiłem mały eksperyment:
    zdjąłem dolne ramie natryskowe, wyjąłem dolny kosz (oczywiście naczyń też nie było) wyjąłem sitka wraz z pokrywą komory pompy.
    Włączyłem program płukania i poczekałem ok 20 min na efekt pracy.

Gdy zmywarka zasygnalizowała wykonanie programu otworzyłem drzwi (włącznika nie wyłączałem) to zaobserwowałem reakcje wody na obracający się jeszcze wirnik pompy - czyli pompa pracuje.

Co dalej trzeba zrobić, jak się zabrać do sprawdzenia przyczyny problemu?

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Wrz 2013 21:11
    hepos
    Poziom 13  

Witam,

Mam podobny problem, czy rozwiązałes już może swój?

0
  • #3 02 Wrz 2013 22:48
    aglange
    Poziom 10  

Wyjąłem z zabudowy i zdjąłem ściankę boczną (lewą - patrząc z przodu na zmywarkę) i sprawdziłem jak to wygląda, Jest tam taki "czerwony patyczek" dźwignia czy jakoś tak.

Sprawdziłem działanie "dźwigienki" wg podpowiedzi na innym poście do innej zmywarki, poprawiłem mocowanie. Sprawdziłem wszystkie przewody itd.
    Korzystają z elastycznej rurki próbowałem przedmuchać część obwodu od strony komory zmywania (filtru).
    Włączyłem płukanie (przy ściągniętej ściance) obserwowałem cykl jak tam przemieszcza się woda i gdzie ona może się zatrzymywać.

Nie mam pojęcia czy poprzez sprawdzenie "patyczka" ale coś się naprawiło.

Ze względu na brak pewności co do wykonanej naprawy nie zamknąłem postu i nic nie wpisywałem.

Od tamtego czasu zmywarka jak na razie działa.
    Z tym, że nie wiem kiedy znowu coś "gruchnie"

dlatego czekam na fachową podpowiedź...

sorry za niefachowe określenia ale nie mam pojęcia jak nazywają się poszczególne elementy urządzenia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 02 Wrz 2013 23:09
    h jaworski
    Specjalista AGD

Jeżeli zmywarka nie odprowadza wody, to należałoby sprawdzić działanie pompy odpływowej. Najlepiej odłączyć zmywarkę od kanalizacji i podstawić miskę, i sprawdzić działanie. Jak nie wypompowuje wody, to trzeba sprawdzić, czy coś nie wpadło do pompy i nie blokuje łopat pompy.

0
  • #5 03 Wrz 2013 13:04
    hepos
    Poziom 13  

Zrobiłem jak radziłeś, pompa działa i wylewa \ wypompowuje wodę. Tylko na końcu zostaje jej około 1,5 litra w zmywarce. Jak włączę funkcję reset dwukrotnie , odpompowuje to, co zostało.

3
  • #6 03 Wrz 2013 17:15
    egon42
    Poziom 37  

hepos napisał:
    Zrobiłem jak radziłeś, pompa działa i wylewa \ wypompowuje wodę
    Jak wylatuje woda z węża? Całą szerokością, czy tylko cieknie małą strużką?.

0
  • #7 03 Wrz 2013 18:20
    hepos
    Poziom 13  

Cieknie strużką. Może nie aż tak małą, ale na pewno nie wylatuje pod żadnym ciśnieniem.

1
  • #8 04 Wrz 2013 10:55
    egon42
    Poziom 37  

Woda z zmywarki ma wylatywać całą szerokością węża może układ jest gdzieś przytkany w środku zmywarki albo sama pompa uszkodzona.

1
  • #9 04 Wrz 2013 11:09
    hepos
    Poziom 13  

Hej, poszedłem dalej tym tropem i znalazłem przyczynę. Na dole zmywarki jest zaślepka zasłaniająca wirnik pompy. Obok niej jest przełącznik, który obudowa dociska gdy jest przykręcona. U mnie wyłamany był jeden ząbek i obudowa nie wciskała całkowicie tego przełącznika. Poprawiłem to i zmywarka już odpompowuje całą wodę.

Zmywarka Bosch SGV55M43EU - Nie odprowadza wody

[Edit 09.11.2013]

Niestety
    , po dwóch cyklach zmywania woda znów zostaje w zmywarce - to nie było to. Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

2
  • #10 24 Lis 2014 20:30
    andy2222
    Poziom 1  

Witam, I co znalazłeś przyczynę ? Ze swej strony mogę dodać, ze u mnie pestki z cytryny zatykają kanały, wiec po odkręceniu pokrywy ze śrubą TORX usuwam pestki i do tej pory to pomagało. Niestety teraz szukam dalej, bo mimo usunięcia wszystkich pestek woda mi dalej stoi.

1
  • #11 16 Paź 2018 20:49
    Nyga120
    Poziom 2  

Czy znalazł ktoś może przyczynę??

0