Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydajność PC - Słaba wydajność w stosunku do komponetów

08 Kwi 2013 19:19 1644 10
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, mam problem z poniższym zestawem, który ostatnio złożyłem:

A-Data DDR3 8GB 1333MHz CL9 (AD3U1333W8G9-R)
    Asrock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155
    Sapphire ATI Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
    Seagate Barracuda 500GB SATA3
    Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST
    Aerocool Strike-X 500W
    BenQ 21,5" GW2250HM
    System: Windows 7 ULTIMATE 64xBIT ( przerobiony przez winlowdera)

Wydajność w grach po około 2 tygodniach użytkowania uległa drastycznemu spadkowi, początkowo myślałem ze wynika to z dużej ilości aplikacji zainstalowanej na OS. Zrobiłem porządek, powyłączałem niepotrzebne procesy, wyczyściłem rejestry z de fragmentowałem dyski, zrobiłem scan. Aby sprawdzić wydajność komputera przeprowadziłem test 3Dmark 11, okazał się zaskakująco niski jak dla tej jednostki, poddałem się i wykonałem format komputera formatując wszystkie partycje Gpardem (linux), a następnie postawiłem ten sam system instalując z płytek wszystkie wymagana sterowniki. Wykonałem po raz następny testy 3Dmark,który okazał się klapą. Poniżej podaje obrazy z wynikami testu: Wydajność PC - Słaba wydajność w stosunku do komponetów

Zastanawiałem się nad procesem złożenia samego komputera, może wykonałem jakiś błąd podczas tej czynności, lub przyczyna leży po innej stronie.

Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić jakiś rad będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 18  
    Jak z temperaturami? Być może chłodzenie na procesorze się poluzowało i nie przylega dokładnie, i procesor zwalnia, żeby się nie przegrzać.
  • Admin grupy komputery
    Pokaż screeny ze wszystkich zakładek programów CPU-Z, HDTune.
    Wykonaj test (minimum 10 min) w programie OCCT, wynik (screeny) daj na forum.
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką reakcje, wrzucam screeny z programów o których mówił DriverMSG, podczas pracy OCCT jeden z rdzeni przekroczył dozwoloną temperature więc nie udało się przejść całego 20 minutowego testu jaki zaplanowałem. Najprawdopodobniej musi być coś z chłodzeniem procka. Jeżeli macie jakieś rady będe wdzięczny za pomoc. Wydajność PC - Słaba wydajność w stosunku do komponetów Wydajność PC - Słaba wydajność w stosunku do komponetów Wydajność PC - Słaba wydajność w stosunku do komponetów
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdź poprawność montażu coolera (kołki mocujące).
  • Poziom 43  
    Zacznij od chłodzenia a później przestaw magistralę ze 100 na 133 MHz. Przecież procesor działa "na pół gwizdka"!
    Z dyskami dzieje się coś złego. Daj screeny z CrystalDiskInfo.
    Dlaczego pokazujesz zrzut Error scan, którego nie rozpocząłeś? Przecież trzeba nacisnąć "Start"!
  • Poziom 43  
    Robert B napisał:
    Zacznij od chłodzenia a później przestaw magistralę ze 100 na 133 MHz. Przecież procesor działa "na pół gwizdka"!

Co Ty wypisujesz za głupoty?

Robert B napisał:
    Z dyskami dzieje się coś złego. Daj screeny z CrystalDiskInfo.

Na jakiej podstawie to piszesz?

Robert B napisał:
    Dlaczego pokazujesz zrzut Error scan, którego nie rozpocząłeś? Przecież trzeba nacisnąć "Start"!

Skan z tej zakładki do niczego nie jest potrzebny.
  • Poziom 43  
    Kasek21 napisał:
    Co Ty wypisujesz za głupoty?

Masz rację przecież to Intel :)
    Kasek21 napisał:
    Na jakiej podstawie to piszesz?

Dlatego poprosiłem o CDI.
    Kasek21 napisał:
    Skan z tej zakładki do niczego nie jest potrzebny.

Jeżeli dał screen to wypadałoby uruchomić ten skan. Prawda?
  • Poziom 43  
    Na jakiej podstawie to:
    Robert B napisał:
    Z dyskami dzieje się coś złego.

Robert B napisał:
    Jeżeli dał screen to wypadałoby uruchomić ten skan. Prawda?

Nie potrzeba i mógł nie dawać.
  • Poziom 2  
    Macie racje, sory za niepotrzenby screen, dziś popołudniu sprawdzę mocowanie coolera. Niestety teraz nie mogę tego zrobić.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc okazało się, że procek musiał się poluzować podczas transportu komputera i chłodzenie nie było efektywne, wyeliminowałem tą usterkę i teraz wszystkie testy wychodzą pozytywnie, poniżej przesyłam screeny z testów wydajności. Niepotrzebnie robiłem format, ale człowiek uczy się przez całe życie.

Jeszcze raz dziękuje za porady, dzięki nim udało mi się poradzić z usterką, temat zamknięty.