Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Trajet 2.0i - Hyundai nie kręci i to nie przyczyna rozrusznika

08 Kwi 2013 19:59 3228 5
  • Poziom 2  
    Dzień Dobry ;)
    Mam pytanie w sprawie mojego Hyundaia nie dawno dojeżdżając do świateł Hyundai zgasł nigdy wcześniej się tak nie działo. Cztery miesiące wcześniej została założona nowa instalacja gazowa, właśnie miałem wymieniać świece razem z kablami gdyż były słabe, a także filtry i olej. Próbowałem go odpalić to zakręcił raz tak powoli, a następnym razem juz wcale nie chciał. Zdjąłem osłone paska rozrządu i pasek jest cały i w bardzo dobrym stanie lecz sąsiad podpowiedział mi, że mógł pójść klin na wale lecz usłyszałem jeszcze, że jest coś takiego jak czujnik lub bezpiecznik od oleju i gdy jest już poniżej minimum to odłącza zapłon czy to może byc przyczyna, gdyż właśnie mam poniżej poziomu i właśnie miałem go wymienić. Może nalezy zacząć właśnie od wymiany oleju zanim zacznie się wybebeszać rozrząd?? Prosiłbym o jakieś wskazówki co można jeszcze sprawdzić ewentualnie może ktoś miał podobny problem. Samochód posiada silnik 2.0 benzyna+gaz 136km 2001rok produkcji.
  • Poziom 29  
    Sprawdź akumulator, uzupełnij brak oleju i spróbuj uruchomić auto.
    Sprawdź czy rozrusznik będzie normalnie kręcił.
    Jazda bez oleju spowoduje zatarcie/uszkodzenie silnika.
  • Poziom 16  
    Witam, nie pracuje rozrusznik? czy tez inne odbiorniki ?
    Sprawdz przewod Masowy z Akumulatora na karoserie.
    Aby sprawdzic rozrusznik, pomijajac instalacje, stacyjke, podlacz bezposrednio z Akumulatora przewodami do mostkowania Baterii,Akumulator z Rozrusznikiem, i bedziesz wiedzial czy cos ze stacyjka? instalacja czy rozrusznikiem.
    Pozdrawiam amicar
  • Poziom 2  
    Dziękuje za rady, ale to chyba nie to lecz napewno sprawdze. Nie moge zakręcić ręką wałem idzie lekko kawałek i sie wraca. Działa jak huśtawka w tą i spowrotem.
  • Poziom 2  
    Kolego ty masz jakieś rozeznanie w mechanice, czy po prostu chcesz podrażnić użytkowników Trajeta.
    Co ma wał do rozrusznika. Może zacznij od napompowania powietrza do kół.
  • Poziom 2  
    Kolega zapytał na priv czy moge zakręcić wałem, ale nie odpowiadał więc napisałem tutaj, nie musisz sie unosić, nie każdy ma talent do mechaniki.

Dodano po 1 [minuty]:

Powietrze możesz Ty sobie spuścić z głowy i wypełnić olejem.