Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki najlepszy tryb do dysku sata?

23 Lut 2005 16:03 1450 6
  • Poziom 10  
    witam, posiadam dysk wd 160 gb na sata, pytanie w jakim trybie powinien pracować, lub w jakim najlepiej się czuje? w biosie jest sporo do wyboru jakieś single-, multi-, udma. nie wiem jaki jest najlepszy pod sata, proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    A no witam. Ja go podpiołem bez zworek, ale u mnie jest sterowany przez bios kontrolera. Jeśli masz 2 takie hdd, to możesz sobie je zapiąć tak, aby chodziły jako RAID. Tutaj zapnij go normalnie i będzie chodził. Co do samych ustawień w biosie... w instrukcji płyty jest to opisane. Jeśli nie rozumiesz o co w tych opisach chodzi - napisz jaka to jest płyta.
    YR1
  • Poziom 10  
    chyba źle postawiłem pytanie, chodzi mi o to w jakim transferze plików powinien chodzić dysk na sata. w dyskach ata jest do wyboru albo transfer w trybie PIO albo UDMA. W dyskach sata jest ich więcej. Opisu płyty nie mam, ale tam i tak nie bedzie opisane który tryb jest lepszy. Dysk jest jeden podpięty na sata. Chodzi o płyte K8N-E Deluxe, jeśli to coś pomoże.
  • Poziom 12  
    Te opcje o których mówiłeś dotyczą IDE.
    zakładka Main -> zdetektowac powinno jako Third/Fourth Master
    a powinno byc dla tego dysku:
    Type -> Auto
    LBA -> Auto
    Block -> Auto
    PIO -> Auto
    DMA -> UDMA5
    SMART -> Enabled
    32Bit DT -> Disabled

zakładka Advanced -> OnBoard Device ->
    i tu powinno być:
    Silicon Image Mode [RAID Mode] -> SATA Mode
    Internal SATA IDE Interface -> Enabled
    RAID Option ROM -> Disabled
    Primary Master/Slave as RAID -> Disabled
    Secondary Master/Slave as RAID -> Disabled
    Third/Fourth Master as RAID -> Disabled

Jakby cos sie nie zgadzało to pisz. :P
  • Poziom 10  
    oj widze że nie otrzymam odpowiedzi, dysk podłączony na sata zawsze będzie na third/four, nie ma innej możliwości, tyle że oprócz tycvh wszystkich ustawień w rzędzie z pio i dma są jakieś 4 inne, które zapewne tyczą się dysku sata i tylko jego, w tym cały problem jaki wybrać aby było najszybciej i najlepiej. cóż dzięki za próbe pomocy. pozdrawaim.
  • Poziom 17  
    No to jak nie otrzymałeś odpowiedzi to pofatyguj się sam i przprowadz testy.
    W wróżki co się google dowiesz się co to za programy do testów wydajnościowych dysków, poświęcisz kilka minut i już będziesz wiedział który tryb pracy ci najlepiej odpowiada i jest najwydajniejszy.

Pozdrawiam
    Damian