Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + - Nie znajduje kanałów w Danii

08 Kwi 2013 21:38 2241 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Piszę tutaj bo mam problem z Cyfra plus przeszukałem całe forum ale niestety nic z zamieszczonych tutaj tematów mi nie pomogło.
    Przechodząc do mojego problemu powiem(napiszę) iż posiadam dekoder cyfry plus Sagemcom DSI83, który przywiozłem z Polski gdzie wszystko działało bez zarzutu ale po podłączeniu owego dekodera tutaj(w Danii) coś się pokiełbasiło że tak powiem. Próbując włączyć jakiś kanał wyskakiwał komunikat "Błąd sprawdź instalacje antenową" czy coś w tym stylu po czym zauważyłem, że coś się dzieje z sygnałem wiec czym prędzej pobiegłem do anteny i okazało się że jest słabo dokręcona więc klucz w łapę i kręcę ustawiłem jakość i siłę sygnału powyżej 70% co widać na załączonych zdjęciach, wyobraźcie sobie jak wielkie było moje zdziwienie gdy nic to nie dało. Walczyłem jeszcze trochę w menu z ustawieniami bo pomyślałem [może to dlatego iż w Polsce dekoder był podłączony pod tv kablem hdmi a tutaj przez złącze scart]. Przewertowałem cała instrukcję instalacji i obsługi dołączoną do dekodera. Znalazłem tam że jeżeli podłączam dekoder pod telewizor przez złącze scart to muszę wyłączyć dekoder podłączyć antenę, złączę scart i wtedy dekoder do sieci ale po wykonaniu wyżej wymienionych czynności dalej byłem w miejscu startu. Pozostała mi tylko jedna opcja "Ustawienia fabryczne" co po 3h drapania ścian i proszenia dekodera aby zadziałał bo leci mecz wydawała mi się jedyna szansa na uruchomienie tej głupiej czarnej skrzynki ale oczywiście po wybraniu ostatniej bramki w której znajdowała się opcja "Ustawienia fabryczne" poprawy nie było a na dodatek teraz już nie mam kanałów które były zaprogramowane w dekoderze gdy był jeszcze w Polsce i przy wyszukiwaniu a raczej próbie wyszukiwania kanałów moim oczom ukazał się dodatkowy komunikat który można zobaczyć na drugim dołączonym fotosie. Więc tak oto znalazłem się tutaj i proszę o pomoc ludzi mądrzejszych ode mnie w tej dziedzinie.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich czytających moje wypociny.
    cYa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Ustawienia fabryczne - błąd!
    Pozbyłeś się możliwości ustawienia tej instalacji...
    Teraz: dekoder pod pachę i trzeba się udać do innego rodaka odbierającego telewizję satelitarną z Ojczyzny by go poprawnie zainstalować.
    Potem, z poprawnie skonfigurowanym dekoderem ustaw poprawnie antenę, szukając poprawnego odbioru na jednym z kanałów...
  • Poziom 10  
    Aha takie buty cholerny dekoder jak by nigdy nie mogło być z górki. Teraz tylko 3ba w Danii znaleźć kogoś z polska telewizja satelitarna i wystarczająco blisko aby móc się do niego dostać. Nie powinno być problemów o_O ;/. No nic dzięki za pomoc i pozdro.
  • Poziom 39  
    Wystarczy, że znajdziesz kogoś kto odbiera kanały hotBird. Tam sobie skonfigurujesz dekoder...