Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Mini 2 - Telefon sie nie ładuje - ładowarka podtrzymuje telefon

MrDoimer 08 Apr 2013 22:20 13944 4
    MrDoimer
    Level 38  
    Witam !!! Mam ( a raczej miałem ) zrootowany telefon Galaxy Mini 2 i dzisiaj wgrałem kernel żeby móc podkręcić telefon do 1,1 GHz. Wszystko ok o 19:00 patrze i mam 12 % baterii. A więc podłączyłem do ładowarki, było widać "piorun" na baterii że się ładuję i był dźwięk od ładowania. Położyłem telefon, poszedłem coś zrobić wracam a tu :5% bateri. Odłączyłem telefon od ładowarki i był dźwięk odłączania. Więc telefon znowu podłączyłem, mija 10 minut i mam 0 % baterii. Telefon po odłączeniu od ładowarki działał . Pomyślałem żeby go uruchomić ponownie. I tu zaczyna się problem. Na logu Samsunga resetował się. Nie dało się wejść w tryb recovery. Czasami się udało mu załadować do tego ekranu " Galaxay Mini 2 S-GS6200D" i włączał się tryb recovery. A czasem nie włączał. 2 razy do trybu download mi się udało wejść. Po podłączeniu do komputera, komputer wyświetla " Jedno z twoich urządzeń USB ma awarię i może działać nie poprawnie. " . Poprostu zwariował.

Ok. Podłączyłem telefon do ładowania i widać było ten znaczek baterii i znaczek ładowania. Podładował się z 20 minut. Następnie wszedłem do trybu recovery zrobiłem factory reset. Teraz jest następujący problem. Kiedy podłącze telefon do ładowarki/komputera telefon nie daje znaku że jest ładowany albo coś. Kiedy wszedłem w ustawienia - o telefonie - stan - było widać że mam 10 % baterii . Telefon był podlączony do ładowarki. Mineło 30 minut bateria się nie naładowała ale stan bateri nadal wynosił 10 % ! Tak jak by ładowarka potrzymywała tylko pracę telefonu ! Resetowanie telefonu nic nie dawało. Co robić ?
    nemo333
    Level 29  
    Spróbuj w miarę możliwości wgrać oryginalny FW.
    Chyba że masz wyjątkowego pecha i akurat wtedy coś padło na płycie gdy zacząłeś modyfikować albo to skutek modyfikacji które zrobiłeś.
    MrDoimer
    Level 38  
    A więc tak. Wczoraj na wieczór, podłączyłem telefon do ładowarki, oczywiście nie dawał znaku życia. Zostawiłem podłączonego do ładowarki go na noc. Rano się budzę, patrzę a tu ikonka baterii i napisane 100%. Telefon się normalnie włączył, ale teraz kiedy go podłączę zachowuje się mniej więcej tak "ładuje, nie ładuje, ładuje, nie ładuje" i tak w kółko, bardzo szybko. Baaardzo wątpię ze to uszkodzenie gniazda - chociaż tak się zachowuje. Spróbuje jeszcze coś zrobić, wgrane oryginalne FW.
    cyclone-gsm.pl
    Level 9  
    A więc tak. Drogi kolego masz uszkodzone gniazdo USB. Zmiana softa i inne programowe sztuczki nic raczej nie pomogą. Najprawdopodobniej gniazdo zostało delikatnie zawilgocone (nie mylić z zalaniem ). Mam właśnie taki sam przypadek i wymiana gniazda pomogła, telefon ładuje normalnie i wszystko działa jak należy.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

P.S.
    Piny w kablu USB odpowiedzialne za ładowanie są troszeczkę inaczej umiejścowione niż w ładowarce, więc na kablu może ładować a pod ładowarką nie.
    MrDoimer
    Level 38  
    Sprawa rozwiązana ;)
    Tydzień temu telefon w serwisie wylądował.
    Pomogła wymiana baterii ;)