Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox WC 5755 - Konserwacja i obsługa

08 Kwi 2013 22:56 1347 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam taki problem.
    Jak wiadomo xerox broni swoich informacji jak dziewictwa siostry, więc słabo jest z moimi informacjami na temat tej maszynki. W ramach umowy serwisowej z klientem, do obsługi trafiła mi się w/w maszynka. Nie ma z nią puki co problemów, ale będę do niej jeździł na przeglądy, więc mam kilka pytań:
    Czy jest w niej maintenance counter?
    Jeśli tak to jak się go kasuje/ustawia?
    Czy powinienem na coś szczególnego zwrócić uwagę w trakcie konserwacji?
    Co powinienem bezwzględnie zrobić w czasie konserwacji w tym modelu, lub czego lepiej nie dotykać?
    Jak wejść w tryb serwisowy?
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Model dość świeży.

maintenance counter - jest na fuser, drum, rolki - każdy kasowany po wymianie na nowe.
    najwiekszy problem do fuser i drum mają czipy zliczające.

Konserwacja bardzo prosta, ogólnie wszystko ładnie się wysuwa i dostep do wszystkiego. Drum i fuser jako całe unity, nie warto ruszac i rozbierać, przy poprawnym użytkowaniu powinny przerobić swój przebieg ok 300-400 tyś.

Wejście w podstawowy tryb ustawień dostepny w podstawowej dokumentacji.
    Wejscie głębiej nic Ci nie da musisz znac kody odblokowywujące by coś zrobić - autoryzowany serwis xeroxa.

Trochu sie porwałeś na tego xeroxa, popytaj w okolicy o najbliżsy serwis nie zaszkodzi. Jak działa to działa ale gdy pojawi się błąd to sam restart nie zawsze coś da, warto znać kogoś by móc się podpytać.
  • Poziom 11  
    Dziękuję bardzo za odpowiedz. Szczerze mówiąc, to nie miałem większego wyboru, wchodzi ona w skład kilkunastu innych(normalnych :-) ) kopiarek, na które podpisałem umowę.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, rozumiem że fuser i drum same się wykasują po włożeniu nowej sztuki. Tylko jak wygląda sprawa kasowania liczników rolek? w menu użytkownika jest ten licznik, czy trzeba to robić z poziomu trybu serwisowego?
  • Poziom 25  
    Ogólnie np do rolki pobierania papieru w ADF-ie jest counter maintenance ustawiony na 365 dni, przyciskasz przycisk na panelu otwierasz ADF zamykasz i potwierdzasz że wymieniłeś. Zatem mało istotny licznik podejrzewam iz maszyna będzie pracować nadal nawet gdy nie wymienisz rolki.

Co do xeroxa to masz tryb konfiguracji (przycisk kluczyka na ekranie) tryb serwisowy (kombinacja klawiszy i uruchamia tryb serwisowy) oraz tryb kalibracji panela dotykowego (kombinacja klawiszy).
    W trybie konfiguracji ustawiasz IP maszyny i inne podstawowe dane maszyny, tace papieru jeśli chcesz na sztywno, typ papieru oraz defaultowy ekran itp.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za wszystkie informacje. Jeśli będę miał jakieś problemy z tą maszynką, to będę się uśmiechał ponownie po informacje. Ale mam nadzieję że będzie to najbardziej niezawodna sztuka jaką kiedykolwiek miałem, w której tylko konserwacje i wymiany części będą :-)
  • Poziom 20  
    Czasami warto zaktualizować software, który jest dostępny na oficjalnej stronie Xeroxa wraz z instrukcją.