Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja zestawu redstar rs 502

dziewiecpalcow 09 Apr 2013 00:49 879 0
 • #1
  dziewiecpalcow
  Level 1  
  Witam.
  Posiadam głośniki Redstar RS 502 i nie jestem zadowolony z ich wzmacniacza. Po wyłączeniu sprzętu po pokoju niesie się pomruk, żeby nie powiedzieć buczenie, co kończy się wyłączeniem sprzętu z zasilania. Podczas włączania (podłączenia do zasilania) następuje taki dźwięk "strzału" w głośnikach. Podejrzewam, że nie jest to zbyt dobry dźwięk dla tych głośniczków, szczególnie jeśli codziennie taki głośny strzał występuje. Dodatkowo, wystąpiła dziwna sytuacja z pilotem, a mianowicie po naciśnięciu przycisku + lub - volume głośność zmniejsza się do minimum, lub zwiększa do maksimum co czyni pilot praktycznie bezużytecznym. Na potencjometrze przy subwooferze/wzmacniaczu taka sytuacja nie ma miejsca. Potencjometr jest cyfrowy(?) tzn. kręci się swobodnie w obu kierunkach i nie ma blokady a poziom jest wyświetlany na ekraniku. Oprócz tego basy są ustawione fabrycznie bardzo głośno i muszę je ściszać za każdym razem gdy np. włączam konsolę.

  Pomyślałem nad rozwiązaniem tych problemów i wymyśliłem 2 opcje.

  Opcja 1: Naprawianie

  I tu pytanie do was. Czy to cholerstwo można naprawić ? Tzn. czy można wymienić jakąś część wzmacniacza, żeby przestał buczeć, wyeliminować ten strzał ( gdy były nowe nie było tych problemów ) i problem z pilotem ? I czy jakiś serwis rtv czy coś da rade to zrobić, czy będzie to opłacalne ?
  Opcja 2: Modyfikacja

  Wymyśliłem, że można by kupić normalny wzmacniacz/amplituner 5.1 i podpiąć do niego głośniki oraz subwoofer. Jednak z wooferem byłby problem, ponieważ jest on aktywny, i nie ma swojego przewodu do podłączenia. Rozumiem, że musiałbym rozkręcić go i któryś przewód przeciągnąć na zewnątrz i podłączyć do wzmacniacza ? Nie chciałbym zmieniać budy woofera, więc myślę żeby odłączyć stary wzmacniacz i zostawić go na miejscu, żeby nie musieć tego zaślepiać. Czy to dobry pomysł ? Od razu pytanie: jaki wzmacniacz miałbym kupić? Chodzi mi o parametry, nie markę. Cena do 300 zł używka

  Podejrzewam, że opcja 2 jest lepsza ale totalnie nie znam się na elektronice (nie mam nawet lutownicy) i prosiłbym was o radę jak to wszystko pożenić, żeby hulało.

  Na koniec pytania ogólne. Czy same głośniki tego zestawu nadają się do inwestowania w nie ? Bo równie dobrze mógłbym to sprzedać w cholerę i kupić znowu jakiś zestaw za 500 zł i wyszłoby mi to pewnie taniej niż nowy wzmacniacz. Ale wracając do głośników. Czy waszym zdaniem jest to jakiś crap i po 4-5 latach grania nie nadają się już do użytkowania? Czy może jako średniej/niskiej klasy sprzęt mogą służyć jeszcze przez długie lata ?

  Dane techniczne głośników.
  Nazwa produktu Głośniki Redstar RS-502 Black
  Liczba głośników 6 szt.
  Liczba głośników satelitarnych 4 szt.
  Głośnik niskotonowy Tak
  Moc głośnika centralnego 30 Wat
  Moc głośników satelitarnych 20 Wat
  Moc głośnika niskotonowego 80 Wat
  P.M.P.O 190 Wat
  Częstotliwość głośnika satelitarnego 20Hz - 20kHz
  Wzmacniacz Nie
  Impedancja 8 Ohm
  Ekran antymagnetyczny Tak
  Napięcie zasilania 230 V AC
  Pilot w zestawie Tak
  Zasilacz zewnętrzny Nie
  Cechy dodatkowe możliwość podłączenia 2 źródeł audio (AUX i 5.1 cinch)