Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik zgasł na gazie. Wskaźnik poziomu gazu nie świeci.

23 Lut 2005 16:35 2800 9
  • Poziom 17  
    Witam. Zdarzyl mi sie dzis nieprzyjemna sprawa. Zgasl mi silnik na skrzyzowaniu w czasie pracy na gazie. Po ponownym zaplonie zapalil na benzynie ale po osiagnieciu 2000 obrotow ponownie zgasl. To co ustalilem:
    - wskaznik poziomu gazu nie swieci ani kontrolka która pokazuje stan zasilania (benzyna-gaz)
    - po przekroczeniu 2000 obrotów slychac "pstrykniecie" zaworu w zbiorniku i spadaja obroty - silnik gasnie
    - mozna wylaczyc przyciskiem zasilanie gazem i na benzynie chodzi normalnie.
    Pytanie: czy ktos spotkal sie z tymi objawami - jakies sugestie? Czy czeka mnie wymiana centralki? Czy pomoze odlaczenie na chwile akumulatora (cos w rodzaju resetu?) Centralka to BINGO 4
    samochód Lanos. Bardzo prosze o pomoc. Help!!!
  • Poziom 15  
    To wygląda tak jakby się jakiś przewód rozłaczył. Sprawdzałeś dokładnie wszystkie połaczenia instalacji gazowej? Tego za dużo nie ma. U mnie raz przerwał sie lut przy przełączniku.
  • Poziom 30  
    Wyglada na to,ze elektrozawor od gazu ci sie nie zalacza ale czym to jest spowodowane to nie wiem.Bo jesli po przekroczeniu obrotow slychac zalaczenie zaworu w butli to chyba centralka ci dziala. No chyba ze uszkodzony jest przewod lub same polaczenia miedzy centralka a elektrozaworem w silniku od gazu

• Poziom 21  
    Jedż na stacje i zatankuj gaz.
  • Poziom 14  
    Ja mieaem podobny objaw i spec od gazu sprawdzając ustalił, że przyblokował mi się elektrozawór na parowniku, a dwa pozostałe, czyli ten w zbiorniku i na filterku gazu działały, dlatego było słychać klepnięcie, ale faktycznie gaz nie dochodził do końca i silnik mi gasł. Dodam jeszcze że kilku "gazowników" chciało mi wymieniać parownik, inni komputer-centralkę gazową :)
  • Poziom 17  
    TEGES daruj sobie takie porady.
    Dla pozostalych - dziekuje za informacje. To sie zgadza ze zawór ten pod maska nie dostaje zasilania ale w tym momencie gasnie mi wskaznik poziomu gazu oraz kontrolka trybu pracy wiec czy powodem tego nie jest sama centralka. Przy okazji czy ktos zna cene takiej centralki - Bingo 4
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    sprawdż dobrze masy , zobacz czy zawór otwiera się po zasileniu go na krótko
  • Poziom 17  
    Zawór otwiera się po podłączeniu "na krótko".
    Wrócę jeszcze do tematu kontrolek. Wtedy kiedy mam problem z gazem nie świeci się wogóle dioda która sygnalizuje stan zasilania benzyna - gaz. W trybie benzyna - dioda powinna migać a po przełączeniu na gaz (warunek - temperatura osiągnięta i osiągnięte obroty 2000)dioda świeci stale.
  • Poziom 14  
    Witam
    W Komputerku Bingo potrafi wyskoczyć wtyczka z komputerka gazowego (ta szersza). Mi zdarzyło się to już dwa razy. Wygląda jakby dobrze siedziała, spróbuj dobrze ją dopchnąć.
  • Poziom 17  
    Witam. Uszkodzona była centralka (komputerek jak kto woli). Mimo że instalacja była miesiąc po gwarancji to wymienili mi centralkę gratis!!!
    Temat uważam za zakończony. Dziekuję wszystkim i pozdrawiam.