Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson P50 - Epson P50 dziwne rozpoznawanie tuszy

Janekx21 09 Apr 2013 11:58 3099 5
    Janekx21
    Level 10  
    Epson P50 dziwnie rozpoznaje tusze po zainstalowaniu wszystkich jest błąd typu nie rozpoznano tuszy, ale wystarczy wyjąć jeden pojemnik obojętnie jaki i wszystko jest ok oprócz tego wyjętego gdzie świeci błąd tuszu.
    błąd wygląda następująco Nazwa tuszu z X - czerwone

Dodam że to są zamienniki lecz wcześniej z nimi nie było problemu
    alek25
    Level 25  
    Nie wykluczone że są uszkodzone chipy , bądź chip akurat w tym jednym tuszu.
    Podmień na inny tusz w zamiennikach miałem już kilka niesprawnych nowych wkładów.
    Janekx21
    Level 10  
    Kupiłem reset chip i tu mam pytanie robiąc reset chip-a zaświeca się po chwili zielona kontrolka która oznacza że przeprowadzono reset poprawnie. Przykładam ponownie po "4 -7 sekundach " reset do chip i świeci czerwona i odnowa resetuje czy tak powinno być czy po ponownym podłączeniu reset powinna od razu zapalić się zielona kontrolka. Wygląda jakby chip został prawidłowo zresetowany a po chwili sam się resetował. Sytuacja na wszystkich chip-ach jednakowa.
    alek25
    Level 25  
    Może i reakcja prawidłowa , ale co na resetowane tusze mówi drukarka ?
    Janekx21
    Level 10  
    no właśnie drukarka rozpoznaje tusze przez 5 sekund a potem błąd "Nie oryginalne tusze" . Nie wiem czy drukarka już padła czy jakie licho. Spróbuje dziś lub jutro podłączyć tusze do drukarki znajomego, zobaczę czy to samo będzie.
    palermo
    Level 11  
    Mam dokładnie taki sam problem z moją P50.
    Podmieniałem na oryginały i to samo.

Czy udało się rozwiązać problem?