Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik propanowy HT 18, jak używać?

09 Kwi 2013 13:45 3483 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Czy ktoś ma palnik HT 18, w moim pytaniu chodzi o to:
    1) czy na sam propan czy propan-butan,
    2) jakie ma być wyjściowe ciśnienie z reduktora,
    3) jaka jest z niego temperatura do topienia metalu,
    4) czy jest konieczny jeszcze bezpiecznik.
    W reklamie podają dane że: dysza 25mm o mocy grzewczej 3,1kW; dysza 29mm o mocy grzewczej 6kW; do lutów: srebrnych, miedziano-fosforowych, mosiężnych ale w instrukcji załączonej do produktu tylko pisze tyle, że palnik HT 18 "przeznaczony jest do grzania, podgrzewania, opalania", natomiast o cisnieniu i temperaturze nic nie pisze.
    Z góry dziękuję.

Palnik propanowy HT 18, jak używać?
  • Poziom 28  
    2: reduktora nie potrzeba

3: jakiego metalu ? chyba cyny i ołowiu bo o stali mozesz zapomnieć
  • Poziom 31  
    1 - na propanie, butanie, i LPG będzie działał równie dobrze - różnice w temperaturze płomienia są mało istotne.
    2 - jak napisano wyżej, nie stosuje się reduktora (moim zdaniem reduktor nie zaszkodzi, tylko nie będą pasować gwinty)
    3 - temperatura odpowiednia do procesu lutowania z wykorzystaniem wymienionych spoiw
    4 - nie potrzeba - prawdopodobnie jest to palnik Bunsena.
  • Poziom 20  
    Tym można podgrzewać np. papę termozgrzewalną ( powinien być wtedy dłuższy). Do lutowania (np. rynien) za łagodne jądro płomienia. To jest typowy palnik do podgrzewania lub opalania (farby, prosiaka, ..)!!!.

Dodano po 2 [minuty]:

k4be napisał:
    tylko nie będą pasować gwinty

BĘDĄ pasować. trzeba tak dobrać wejście i wyjście reduktora by miał co Ja chcę. A sam reduktor zawsze wskazany dla stabilizacji płomienia.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za udzielone odpowiedzi. Chciałbym jeszcze dodać, ponieważ pierwszy raz w życiu zabrałem się za pracę palnikiem okazało sie że problemem były niedokręcone gwinty, pojawił się pożar na palniku, musiałem gasić rękawicą lub zdmuchiwaniem ustami. Trzeba dokręcać mocno wszystkie gwinty.
    Palnik daje mocny płomień wystarczający do stopienia aluminium i mosiądzu.
  • Użytkownik usunął konto