Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark Freeme 70.65 - niedoczekanie ładowania

pawlakols 08 May 2013 10:04 24732 76
    Rerusso
    Level 15  
    Miałem tak samo w Windows 7. Opiszę krok po kroku co zrobiłem, nie wiem czy wszystkie te operacje są wymagane.

1. Podłączyłem tablet do komputera i normalnie go włączyłem (zainstalowały się sterowniki, brak był sterownika softwinerevb i tak to pozostawiłem)
    2. Wyłączyłem tablet
    3. Kabel USB podpiąłem do innego portu niż dotychczas używany
    4. Podłączyłem zgodnie z instrukcją ze strony Lark, w trakcie wciskania przycisku Power pojawiła się informacja o wykryciu nowego sprzętu (nad zegarem), dokończyłem wciskanie przycisku Power i myszką kliknąłem okienko z informacją o wykryciu nowego sprzętu
    5. Otworzyło się okno instalacji sterowników, anulowałem wyszukiwanie sterownika w Windows Update i NIE ZAMKNĄŁEM tego okienka.
    6. Otwarłem Menedżer Urządzeń, odszukałem Nieznane Urządzenie, otworzyłem jego Właściwości, zakładka Sterownik, Aktualizuj Sterownik
    7. W nowo otwartym oknie wybrałem "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"
    8. Tu wskazałem wcześniej wspomniany folder (.....\Upgrade tool\UsbDriver\)
    9. Pojawiła się informacja, że system Windows nie może zweryfikować dostawcy oprogramowania.
    10. Kazałem zainstalować ten sterownik
    11. Pojawiło się okienko, jak w instrukcji na stronie Larka
    12. Wybrałem instalację z formatowaniem
    13. Potwierdziłem formatowanie
    14. Po około 2-3 minutach operacja zakończyła się powodzeniem
    15. Problemy ze sklepem i blokowaniem przy starcie zniknęły.
    Adrianos212
    Level 9  
    Witam

Stosuje się d twich punków i nic się nie dzieje nie mogę zaktualizować sterownika USB z folderu UpgradeTool jak zainstalować sterownik pomoz mi i na jakim systemie pracujesz XP czy WIN 7
    wojnar89
    Level 9  
    Ja mam XP i też próbowałem i nic.
    Robie wszystko jak w instrukcji a nie wyświetla się to okno.
    Adrianos212
    Level 9  
    Ja juz tez nie wiem jak to zrobic wkurza mnie to bo kupilem cos i nawet nie dziala .... jak ktos znajdzie jak rozwiazac problem niech napisze :)
    Rerusso
    Level 15  
    Nie mam już tego tabletu
    Po pierwsze włączcie i wyłączcie tablet, by nie wisiał w trybie aktualizacji.
    Spróbujcie skopiować pliki
    usbdrv.inf do katalogu \Windows\inf\
    usbdrv.sys do katalogu \Windows\System32\Drivers\

lub
    1.Start->Uruchom (lub Start i wpisać w pole tekstowe "wyszukaj pliki lub programy")
    2. hdwwiz
    3. W kreatorze Dalej ->
    Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy
    Dalej ->
    Z dysku...
    gerardstrzala
    Level 9  
    witam nie wiem co jest nie tak ale ja zrobiłem aktualizację na 2 tabletach i na obu wszystko poszło ok

Dodano po 4 [minuty]:

ale ja troszkę wcześniej skorzystałem ze sterowników od kolegi ( siwy98755 ) podał link do chomika z tymi sterownikami ale ta paczuszkę do aktualizacji też pobrałem i zainstalowałem
    wojnar89
    Level 9  
    Panowie udało się
    mało tego działa wszystko tak jak powinno działać w dzień zakupu. Google play działa od samego początku a po pobraniu aplikacji i resecie tabletu ... włącza się bez problemu.

Zrobiłem tak jak napisał Rerusso.

Ale zadziałało dopiero jak zmieniłem, kabel, nie wiem czy miało to jakiś wpływ ale zauważyłem ze oryginalny kabel nie przylega dokładnie do tabletu, użyłem wiec innego kabla (od tel samsunga). Potem według instrukcji ze strony larka. Cały "zabieg" trwał dosłownie 5 minut :)
    kasiq
    Level 2  
    A mi nadal wyskakuje błąd rp przy próbie pobrania aplikacji :( Dlaczego ???
    wojnar89
    Level 9  
    Dlatego ze w tym modelu wkradły się jakieś błędy, lark na swojej stronie to opisał Aby usunąć ten błąd można zrobić coś takiego
    http://arekpisze.blogspot.com/2012/12/rozwiazanie-problemu-podczas-pobierania.html
    u mnie to nie zadziałało do końca. Wszystko było pięknie i funkcjonowało poprawnie, do momentu zresetowania sprzętu, potem nie mogłem go uruchomić, tak jak autor tego tematu to opisał w pierwszym poście.

najlepiej zainstalować system wg instrukcji
    instrukcja tutaj --> lark.com.pl/freeme7065_info.html
    Ja to zrobiłem i wszystko pięknie śmiga :)
    kasiq
    Level 2  
    Dodzwoniłam się dziś do serwisu larka. I usłyszałam że nie ja pierwsza mam ten problem że pomimo robienia wszystkiego według instrukcji mam nadal problem z pobieraniem aplikacji. Poradzono mi by spróbować jeszcze raz aktualizacji wg instrukcji. Można to robić nawet kilka razy do skutku a jeśli skutku nie będzie to oddać na serwis. szczerze to mam ochotę wywalić go przez okno albo rozjechać walcem. Tylko problem w tym że prawka nie mam a co dopiero walca.

Dodano po 7 [minuty]:

wojnar89 wrote:
    Dlatego ze w tym modelu wkradły się jakieś błędy, lark na swojej stronie to opisał Aby usunąć ten błąd można zrobić coś takiego
    http://arekpisze.blogspot.com/2012/12/rozwiazanie-problemu-podczas-pobierania.html
    u mnie to nie zadziałało do końca. Wszystko było pięknie i funkcjonowało poprawnie, do momentu zresetowania sprzętu, potem nie mogłem go uruchomić, tak jak autor tego tematu to opisał w pierwszym poście.

No własnie błąd wyskakuje mi już po tej instalacji...
    Rerusso
    Level 15  
    Ja też zmieniając port podpiąłem do innego kabla, mój był od SE Xperia.
    wojnar89
    Level 9  
    Quote:
    kasiq wrote:

No własnie błąd wyskakuje mi już po tej instalacji...

Szerze nie wiem czy to zadziała ale może spróbuj jeszcze raz wgrać ten system formatując dysk, Bo mnie zapytał czy formatować to zaakceptowałem to.

A propo infolinii ... też tam dzwoniłem. Miałem wrażenie ze dodzwoniłem się do magazynu gdzie trwają intensywne prace a nie na infolinie tej firmy. Ciągle coś stukało warczało a Pani z którą rozmawiałem nie potrafiła mi odpowiedzieć na żadne pytanie.

Pytałem się czy utracę gwarancję instalując na nowo oprogramowanie a ona:
    Nie... no chyba nie, przecież pan tam nie grzebie w plikach tylko instaluje na nowo system...
    W_Dawid
    Level 1  
    Ja również nie miałem ten sam problem. Zmieniałem kable próbowałem na innych komputerach itp. Ale udało się! Wystarczy pobrać Live Suite v1.11 który współpracuje z systemami 64-bit. Załączam link:

overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/tablety,c14/ov-tb-08-ii,c92/#tab-3
    (dopiszcie www, to mój pierwszy post nie mogę dodawać linków;])

Plik ten pobieramy zamiast pliku Upgrade tool podanego w instrukcji na stronie larka. A cały proces robimy według instrukcji ze strony, z tą jedną zmianą. Link do instrukcji był podawany w tym temacie.

Mam nadzieje że pomoże:D
    kasiq
    Level 2  
    O tak wojnar masz rację z ta infolinią. Nie dość że trudno sie dodzwonić to jak już się uda to ledwo co słychać.
    Adrianos212
    Level 9  
    panowie juz stracilem nerwy calkowicie nie wiem jak to zrobic nie widzi mi sprzet a jak robie zeby z folderu pobrac stery do usb to po pobraniu ich nic sie nie dzieje mam doscyc wydalem 200 zł i nie moge zaktualizowac :( nie wiem jak to zrobic
    weryfany
    Level 26  
    No w końcu, zaktualizowałem ale na takim sprzęcie że wstyd pisać.
    Windows XP wszystko i tak jak z opisu larka, sterowniki do tabletu podane z folderu Upgrade tool
    wojnar89
    Level 9  
    Adrianos212

Napiszę jak ja zrobiłem, bo mi się udało a też miałem mega problemy
    Mam winde XP

Po pierwsze wszedłem na stronę
    http://lark.com.pl/freeme7065_info.html

i po kolei do 5 punktu.

Następnie podłączyłem tablet do kompa za pomocą innego kabla niż ten co jest w zestawie (od samsunga Wave 8500)

Włączyłem tablet i na kompie wyskoczyło kilka okien o tym ze instalują się jakieś sterowniki. (nie wszystkie się zainstalowały, w menadżerze w moim komputerze podświetlał się z wykrzyknikiem ANDROID!)

W tablecie po prawej stronie na dole pojawiły sie ikonki USB, Android --> wszedłem tam i po kolei zmieniałem sposób połączenia tabletu z komputerem (jako USB, chyba kamera i takie tam) --> doinstalowało się coś jeszcze. Po wszystkim wyłączyłem tablet.

Następnie odnalazłem pliki i skopiowałem je w odpowiednie miejsca (znajdziesz je w \Upgrade tool\UsbDriver - to co ściągnąłeś)

usbdrv.inf do katalogu na kompie \Windows\inf\
    usbdrv.sys do katalogu na kompie \Windows\System32\Drivers\

Jak już to zrobiłem na tablecie przycisnąłem + przytrzymałem ok 5 sekund i potem 7 razy włącznik.
    Jak korzystałem z kabla z zestawu to pojawiał się dźwięk błędnie zainstalowanego sprzętu, ale jak wymieniłem kabel pojawiło się okno dodawania nowego sprzętu i ręcznie wybrałem źródło plików instalacyjnych. A dokładnie \Upgrade tool\UsbDriver - > Czyli tam gdzie znajdowały się pliki które pobrałem ze strony larka.

Sprzęt się zainstalował i wyskoczyło to pieprzone okno o którym mowa w punkcie 7 w tej instrukcji http://lark.com.pl/freeme7065_info.html

Jak dojdziesz do tego momentu to reszta pójdzie bez problemu.

PS. zdaje sobie sprawę, że część czynności może być niepotrzebnych, natomiast głowiłem się przy tym długi czas i drogą prób i błędów udało mi się go naprawić.
    Adrianos212
    Level 9  
    dzieki ze tak ladnie mi to opisales ale caly czas mi pisze ze nie odnaleziono sprzetu wiec nie wiem co jest grane..... nie mam innych kabli..(mam kabel od LG )ale wyswietla sie to samo (blad) ..

Dodano po 35 [minuty]:

nie wiem kto mi to zrobi ... u mnie w miescie ale kurwi... dostaje .jak nikt sobie u mnie z tym nie poradzi bede musial go sprzedac bo po co mi cos jak i tak nie urzyteczne :( tylko pieniazdze w bloto...
    Adrianos212
    Level 9  
    juz tak mnie to wkurza ze szok :(
    weryfany
    Level 26  
    Ja opierdzieliłem żonę bo była "w złym miejscu i czasie" a ja w chwilach uniesienia i bardzo zdenerwowany że mi nie chce iść to i jej się udzieliło. Następnego dnia się musiałem jej tłumaczyć dlaczego mnie ten tablet wnerwił. Mam Winde 8 64bity i nici z tego dopiero w pracy na starym złomie poszło (Windows XP 32bit).

Myślę że kwestia windowsa w tym przypadku bo nie ma innego wytłumaczenia.
    Adrianos212
    Level 9  
    Mam windowsa xp SP3 32 bity i dupa kompletnie nic tablet ani rusz

Dodano po 11 [minuty]:

i najlepsze jest to ze siedze nad tym 3 dzien , glowa mnie boli i nie ma zadnych efektow ....
    gerardstrzala
    Level 9  
    dziwna sprawa z twoim tabkiem ja mam 2 sztuki i oba zrobilem w kilka minut a mam win 7 i korzystalem z kabelka od starej noki

Dodano po 4 [minuty]:

za chwile sprobuje na laptopie tam mam win xp sp3
    Adrianos212
    Level 9  
    ja tez nie wiem co jest grane ... no ja niestety kabla od noki nie mam ... jedynie tylko ten od LG .... i mam juz dosyc poprostu z chcecia bym otworzyl okno i by to polecialo ale szkoda bo 200 zł :(
    gerardstrzala
    Level 9  
    na xp tez nie widzi sterownikow ale zciagne z chomika od kolegi ( siwy98755 ) podal dane na jednym z pierwszych postow

Dodano po 30 [minuty]:

panie i panowie mozecie sprobowac ta wersja live suit ale trzeba pobrac z chomika i wszystkie driwery pasuja i dzilaja wlasnie zrobilem upgrade larka

/DENIS23/GoClever+A101+i+inne++Android+4.0+Update/Live+Suit
    Adrianos212
    Level 9  
    Dobra bede dzis probowac i dam znac kolo 13 czy cos sie udalo mam prosbe moze ktos podac tilnk do tych sterownikow z chomikuj?

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

i niech mi poda ktos ten nik i haslo do pobrania tych plikow z chomikuj

Dodano po 24 [minuty]:

dobra panowie mam juz dosyc .... 2 godziny spedzone i brak efektów czekam jeszcze tylko na st stery i zobacze... nie wiem kto moze mi to zrobic......zaluje ze kupilem wgl

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

niestety nie udalo mi sie nic zrobic ;/ i tablet leci na smieci bo takie gowno mi nie potrzebne...
    Adrianos212
    Level 9  
    i kotre zainstalowac ? z tych plikow ktore pobralem ?? bo ja juz mam taki metlik ze szok ....