Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Par 56 ściemniacz , filtry

paweldrum22 09 Kwi 2013 15:03 1353 4
  • #1 09 Kwi 2013 15:03
    paweldrum22
    Poziom 2  

Witam. Mam mały problem. Kupiłem obudowy par 56 i do tego żarówki omnilux 300w. Sprzedawca dodał mi do tego filtry różnych kolorów. Jak się okazało na przyszłość nie ma w tym wejścia DMX ... W dodatku po chwili świecenia ciepło jest tak duże, że filtr zaczyna się fajczyć(dymić) co na to radzicie? Ponoć są jakieś ściemniacze do tego lub potencjometry... sam nie wiem. Mówiono, że to najtańszy i najlepszy sposób oświetlenia sceny a co się okazuję, że dając 300-400 zł za jakiś par led lub coś podobnego bym miał święty spokój... Dodam, że sprzedawca mi powiedział, że jest to normalne zachowanie tej lampy i filtry się używają , ale po 5 minutach świecenia już trzeba zakładać nowy? Chore.

0 4
  • Mitronik
  • #2 09 Kwi 2013 15:32
    Shadowix
    Poziom 26  

To Cię porobił na filtrach... Moje sprawują się już ponad pół roku i nic z nimi nie jest (pomijając jeden pomarszczony, ale to z mojej winy). "Ciepło jest duże" w sensie w strumieniu światła? To jest na prawdę ciepło, ale obudowy po kilkugodzinnym używaniu są dosyć ciepłe (można utrzymać na nich rękę). W wersjach żarówkowych nie ma DMX, tylko w LED. Jeśli chcesz sterować (ściemniać) je przez DMX, to musisz zaopatrzyć się w takowy sterownik.

0
  • Mitronik
  • #3 09 Kwi 2013 15:32
    Maximoorg
    Poziom 21  

Kup lepsze filtry. Te ściemniacze to tak zwane dimmery.

0
  • #4 09 Kwi 2013 17:13
    paweldrum22
    Poziom 2  

A gdzie zakupić dobre filtry ?

0