Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ELECTROLUX ERB 3445 - Nie chłodząca lodówka Electrolux

peciaq 09 Apr 2013 15:58 7443 8
    peciaq
    Level 9  
    Witam,

mam następujący problem:

posiadam lodówkę ELECTROLUX ERB 3445. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem że dolna część (zamrażarka) chłodzi bardzo mocno i wypełnia się lodem i śniegiem - co jakiś czas musieliśmy ją odkuwać, bo nie dało się zamknąć drzwiczek. Ale to najmniejszy problem, w parę minut odkuwałem i było OK.

Natomiast teraz pojawił się jeszcze gorszy problem. Od paru dni obserwuję, że górna część - właściwa lodówka - chłodzi BARDZO słabo. Nie jestem w stanie stwierdzić jaka jest tam temperatura, ale wnioskuję to chociażby po kostce masła, która wcale nie jest twarda jak kamień, jak to mają do siebie kostki masła.

Ponadto - ostatnio zepsuło się mleko i karma dla kota, które były kupione jednego dnia, a drugiego już były zepsute - a przecież przez cały ten czas znajdowały się w lodówce.

Nie wiem co jest powodem i proszę o pomoc. Moje obserwacje to fakt, że zamrażarka bardzo obrasta w ten śnieg i lód, zauważyłem również że lodówka nie wydaje specyficznego dźwięku pochodzącego z tyłu (tak jakby coś tam przestało chodzić).

Proszę o pomoc lub jakieś naprowadzenie mnie na rozwiązanie.

Pozdrawiam,
    peciaq
    Zygaqra
    Level 35  
    Jeżeli występuje duże oblodzenie zamrażalnika bez szczególnie długiego otwierania drzwi to ani chybi to drzwi nie domykają się szczelnie( może uszkodzenie uszczelki). To, że lodówka teraz nie chłodzi może być spowodowane zmianą nastaw aby zmniejszyć szronienie zamrażalnika(nikt nie kręcił?)
    peciaq
    Level 9  
    Nie do końca rozumiem, szczerze mówiąc nie wiem czy mam 1 agregat czy dwa. Jak to sprawdzić?

Pokrętłem się bawiłem z tego powodu, że nie mam jak normalni ludzi działki z cyframi, tylko mam MIN i MAX, i nie byłem pewien które z tych oznacza mocniejsze chłodzenie - czy MIN to minimalna temperatura czy też może minimalne chłodzenie. Więc trochę się tym bawiłem faktycznie.
    peciaq
    Level 9  
    Dzięki za nic nie wnoszącego posta :) Pewnie cię teraz zadziwię, ale zdarza się tak (serio!) że nie każdy jest ekspertem w dziedzinie AGD i może mieć zerowe pojęcie o tym, dlatego o największe głupoty pyta na forum, bo boi się coś skopać. Ja np. zajmuję się informatyką i jak ktoś nie wie, co to jest pamięć RAM (uwierz że nie każdy wie) to nie komentuję bez sensu tak jak ty i staram się podejść do tego na spokojnie i z cierpliwością.

Lodówka jest wbudowana we wnękę, więc nie bardzo mam jak się tam dostać żeby sprawdzić tył bez rozwalania wszystkiego, dlatego najpierw chcę się dowiedzieć ile się da w teorii, zanim zacznę rozwalać kuchnię.

Rozmroziłem ją, i jak podłączyłem na nowo, to wydawała głośny dźwięk, który niestety po chwili ucichł. Zmian w chłodzeniu nie czuję. Proszę o dalszą pomoc.
    Hucul
    Level 39  
    peciaq wrote:
    Dzięki za nic nie wnoszącego posta :) Pewnie cię teraz zadziwię, ale zdarza się tak (serio!) że nie każdy jest ekspertem w dziedzinie AGD i może mieć zerowe pojęcie o tym, dlatego o największe głupoty pyta na forum, bo boi się coś skopać. Ja np. zajmuję się informatyką i jak ktoś nie wie, co to jest pamięć RAM (uwierz że nie każdy wie) to nie komentuję bez sensu tak jak ty i staram się podejść do tego na spokojnie i z cierpliwością...

W takim razie masz wystarczające kwalifikacje by odszukać sobie w internecie instrukcję obsługi, a zerowe pojęcie nie tłumaczy lenistwa!
    pawlik722
    Level 23  
    Stań z tyłu i zobacz czy masz 2 kompresory czy jeden (duże zazwyczaj czarnebańki ) To podstawa z dojściem do ładu. Chcesz odpowiedzi to troche nam odpowiadaj, nie wiesz jakiejś :pierdoły" o której mówimy? wpisz w gogle szybciej dostaniesz odpowiedz na to niż zejdzie ci z czekaniem na odpowiedź w temacie.
  • Helpful post
    tonk07
    Level 16  
    Opisane objawy pracy towarzyszą nieszczelności układu na części ssącej. Sam nie naprawisz a naprawa często bywa niemożliwa lub nieopłacalna. Poszukaj dobrego serwisu by wiedzieć na 100% przed zakupem nowej.
    peciaq
    Level 9  
    Mały update:

Dzisiaj przyszedł pan specjalista, stwierdził że filtr jest zapchany, oczyścił go, ogólnie oczyścił cały układ, itd.
    Pobrał opłatę 180zł za taką usługę.

Niestety... lodówka po podłączeniu (teraz mija około 4-5h odkąd podłączyłem z powrotem do prądu) wciąż nie chłodzi.
    Po jakiejś 1h dzwoniłem do pana i mówił że aby lodówka zaczęła dobrze chłodzić musi minąć kilka do kilkunastu godzin. Czy to prawda? Bo zamrażalnik zaczął działać od razu, z resztą działał już przecież wcześniej.
    Pan co prawda powiedział że jeśli po tych kilkunastu godzinach się nie poprawi to będziemy 'dalej walczyć'. Tylko że ja pieniędzy żeby płacić za kolejne wizyty już nie mam.
    Czy mam wymagać żeby sprawdził czy wszystko jest OK i ewentualnie poprawił jeszcze w ramach tamtej opłaty? Czy może już ta kasa przepadła? Proszę o rady. Może jest coś co mogę sam zrobić żeby to jakoś lepiej działało, czy też może już jest po lodówce po prostu?