Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vivaro 1,9 2004r. - Awaryjne świecą cały czas

Robert 1960 09 Apr 2013 16:55 4059 7
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Rozbierałem konsolę, żeby wymienić żarówki w podświetleniu regulatorów nawiewu i po rozłączeniu włącznika świateł awaryjnych a następnie podłączeniu go zaczęły migać światła awaryjne cały czas, po naciśnięciu przycisku gasną, lecz jak go puszczam migają dalej ! Gdzie szukać przyczyny, wcześniej było wszystko w porządku ?
    arek431
    Level 18  
    Robert 1960 wrote:
    a następnie podłączeniu go zaczęły migać światła awaryjne cały czas, po naciśnięciu przycisku gasną, lecz jak go puszczam migają dalej

To chyba tak mają działać... albo ja źle zrozumiałem.
    Wytłumacz o co ci chodzi ..
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Dzięki za zainteresowanie - chodzi o to, że się nie wyłączają, po naciśnięciu przycisku powinny się wyłączyć, a one świecą ( nie migają tylko wtedy gdy trzymam przycisk, a jak puszczam to dalej miganie ) !
  • Helpful post
    arek431
    Level 18  
    Przycisk awaryjny działa na zasadzie zapadki.
    Jak się go wciśnie to zostaje na dole a jak go się wciśnie drugi raz to powinien odbić do góry i tak w kółko.
    Obstawiam że ta zapadka ci się uszkodziła.
    Robert 1960

Level 32  
    Właśnie chodzi o to, że w vivaro nie, tam nie ma zapadki ( to usłyszałem u mechanika dzisiaj) - chyba, ze się mylił !
  • Helpful post
    arek431
    Level 18  
    Jeszcze nie widziałem awaryjnych na przycisku chwilowym... no ale jak naprawdę taki masz to sprawdź połączenia w kostce czy dobrze stykają.
    Robert 1960

Level 32  
    Spróbuję go rozebrać, zobaczymy co będzie, a jak nie to sklep !
    Dzięki za zainteresowanie ! Dam znać po rozebraniu !
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Brak czasu na odpowiedź - arek431 miałeś rację, po rozebraniu było widać gdzie ułamała się końcówka, zaczynam mniej wierzyć mechanikom !