Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ?

09 Kwi 2013 17:21 1410 7
  • Poziom 12  
    Witam. Mam do was pytanie ? Wiem że do Multiplayer w BF3 potrzebny jest dobry procesor, co najmniej i3/i5. A ja mam pytanie czy da się jakby przełożyć trochę procesów z procesora na kartę graficzną, ponieważ na SP mogę grać na wysokich bez lagów a na MP już nie (nawet na niskich czasami jest po 25 FPS, a czasami i po 70FPS) ? Więc jak mógłbym czy nie ? Albo może macie jakieś pomysły jak mi pomóc aby mi nie lagowało ?

Karta Graficzna : NVIDIA GeForce GTS 8800 -512MB OC o 100MHz
    Procesor : Intel Core 2 Duo E6750 2.66 @ OC 3.40
    Zasilacz : 500W (Pamiętam że drogo go kupiłem 5 lat temu więc nie jest podróbką, ale nie chce mi sie go sprawdzać)
    Płyta Główna :Gigabyte GA-EP35-DS3L
    RAM : 4GB Kingston @1333
    Karta Dźwiękowa : Creative SB Live! 5.1 Sound Card
    Dyski : 2TB Samsung
    Karta Sieciowa : Karta Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC
  • Poziom 38  
    Deejeey napisał:
    A ja mam pytanie czy da się jakby przełożyć trochę procesów z procesora na kartę graficzną

Deejeey napisał:
    Więc jak mógłbym czy nie ?

Nie można.

Deejeey napisał:
    ponieważ na SP mogę grać na wysokich bez lagów a na MP już nie (nawet na niskich czasami jest po 25 FPS, a czasami i po 70FPS) ?

Jak stoisz z temperaturami ? MP jest dużo bardziej wymagający niż SP.
  • Poziom 28  
    Podaj pełną konfiguracje komputera.
  • Poziom 12  
    Karta Graficzna : NVIDIA GeForce GTS 8800 -512MB OC o 100MHz
    Procesor : Intel Core 2 Duo E6750 2.66 @ OC 3.40
    Zasilacz : 500W (Pamiętam że drogo go kupiłem 5 lat temu więc nie jest podróbką, ale nie chce mi sie go sprawdzać)
    Płyta Główna :Gigabyte GA-EP35-DS3L
    RAM : 4GB Kingston @1333
    Karta Dźwiękowa : Creative SB Live! 5.1 Sound Card
    Dyski : 2TB Samsung
    Karta Sieciowa : Karta Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC
  • Poziom 43  
    Na dwóch rdzeniach możesz zapomnieć o Multi - choćbyś wykręcił ten procesor na 4.0GHz. Taki urok i nic z tym nie zrobisz. Żeby przenieść zadanie na GPU musiałbyś od nowa napisać kod gry na innym silniku.
    Nie baw się w półśrodki tylko zmieniaj procesor.
  • Poziom 12  
    A czy na moją płytę główną wejdzie i3/i5 bo chyba nie, bo jest stara. Moglibyście sprawdzić ???
  • Poziom 43  
    Deejeey napisał:
    A czy na moją płytę główną wejdzie i3/i5

Nie.
  • Poziom 22  
    Popieram przedmówców, ponieważ miałem to samo :(
    Wymiana na 4 rdzenie..

Zrobiłem taki miernik użycia CPU w postaci maszyny wirtualnej z Linuxem i softu do monitoringu i na 2 rdzeniach load 90% na 4 jest ok. 50-70%, AMD 960T 3.0GHz. Oczywiście cięło się na 2.
    Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ? Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ?
    LEGENDA:
    - te 80% load to odpalony BF3
    - RAM do 6GB skubie

Ale UWAGA!
    RAM też ma znaczenie. 4GB dla kart Radeon HD4xxxx to za mało (nie wiem, może coś się zmieniło). Powinno być 8GB RAM, bo system swapuje - to też sprawdzałem przez pagefile.sys wystawiony na zasób iSCSI na drugą maszynę.. (szczegóły techniczne pominę). Dotyczy także niskich rozdzielczości (!).
    Dla kart Geforce problem nie istnieje przy 4GB RAM z tego co zauważyłem.
    Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ? Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ? Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ? Battlefield 3 Multiplayer na Karcie Graficznej a nie na Procesorze ?
    LEGENDA:
    - odbieranie (ruch przychodzący na karcie sieciowej) to ZAPIS do Pagefile.sys
    - wysyłanie to odczyt