Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1200/1215 - krzywo wciąga papier

marcin00015 09 Kwi 2013 18:59 6234 5
  • #1 09 Kwi 2013 18:59
    marcin00015
    Poziom 9  

Drukarka próbuje krzywo wciągnąć papier, lecz on nawet nie przesuwa się do przodu i nie dochodzi do głowicy. Za każdym razem dzieje się tak samo.
    Film prezentuje dokładnie co się dzieje. Proszę o poradę co z tym robić i jak to się da naprawić.

0 5
  • #2 09 Kwi 2013 20:56
    merkurus
    Poziom 21  

Witam zdejmij pokrywę z tyłu drukarki i zobacz czy nie jakiś kwałków papieru albo czegoś co blokuje. Jeśli nic nie widać rozbież drukarkę coś musi być na rolkach głównych.

2
  • #3 09 Kwi 2013 21:23
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Wygląda na uszkodzenie sprzęgła.

0
  • #4 09 Kwi 2013 22:16
    konmaj
    Spec od drukarek

Sprzęgło nie ma z tym nic wspólnego. Problem jest najwyraźniej związany z rolką pobierającą papier, separatorem znajdującym się pod tą rolką, ewentualnie jakiś brud lub inna część znajdująca się w okolicy tych 2 elementów.

0
  • #5 10 Kwi 2013 00:39
    marcin00015
    Poziom 9  

Ok, zdjąłem pokrywę z tyłu i zobaczyłem, że rolki, które są na wałku i pewnie przesuwają papier na głowicę (w tym miejscu kartka zmienia kierunek, obraca się) nie miały połączenia z kółkami zębatymi które idą w środek drukarki. Wałek był spadnięty. Założyłem go i poprawiłem kółka zębate tak by były połączone. Próbowałem nimi kręcić, ale się nie dało. Zamknąłem pokrywę.
    Drukarka już nie niszczy tak kartki i ładnie ją przesuwa, ale teraz papier nie zawsze dochodzi pod głowicę, często zatrzymuje się tuż przed nią. Gdy zdjąłem tylną pokrywę zobaczyłem, że wałek z rolkami jest na swoim miejscu, ale kółko zębate (drugie licząc, że to na wałku jest pierwsze) lata luźno na swojej ośce, która jest całkiem szeroka i ma jakby dołeczek w środku do którego kółko spada przy próbie drukowania, bo jak otwieram pokrywę to kółko znajduję się w tym dołeczku.
    Co zrobić, żeby to kółko nie spadało, bo wtedy kartka byłaby pewnie dobrze podawana pod głowice.

1
  • #6 10 Kwi 2013 16:03
    konmaj
    Spec od drukarek

Rozumiem, że chodzi o zębatkę, która wystaje z pomiędzy 2 plastików, w których osadzona jest jej oś? Zaglądałem właśnie do drukarki z podobną mechaniką i z tego, co widać, ta zębatka nie powinna nigdzie spadać - być może uszkodzone jest jedno z wycięć na tą oś.

0