Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PSC 1200/1215 - krzywo wciąga papier

09 Kwi 2013 18:59 7932 5
 • Poziom 10  
  Drukarka próbuje krzywo wciągnąć papier, lecz on nawet nie przesuwa się do przodu i nie dochodzi do głowicy. Za każdym razem dzieje się tak samo.
  Film prezentuje dokładnie co się dzieje. Proszę o poradę co z tym robić i jak to się da naprawić.

 • Poziom 21  
  Witam zdejmij pokrywę z tyłu drukarki i zobacz czy nie jakiś kwałków papieru albo czegoś co blokuje. Jeśli nic nie widać rozbież drukarkę coś musi być na rolkach głównych.
 • Poziom 21  
  Wygląda na uszkodzenie sprzęgła.
 • Spec od drukarek
  Sprzęgło nie ma z tym nic wspólnego. Problem jest najwyraźniej związany z rolką pobierającą papier, separatorem znajdującym się pod tą rolką, ewentualnie jakiś brud lub inna część znajdująca się w okolicy tych 2 elementów.
 • Poziom 10  
  Ok, zdjąłem pokrywę z tyłu i zobaczyłem, że rolki, które są na wałku i pewnie przesuwają papier na głowicę (w tym miejscu kartka zmienia kierunek, obraca się) nie miały połączenia z kółkami zębatymi które idą w środek drukarki. Wałek był spadnięty. Założyłem go i poprawiłem kółka zębate tak by były połączone. Próbowałem nimi kręcić, ale się nie dało. Zamknąłem pokrywę.
  Drukarka już nie niszczy tak kartki i ładnie ją przesuwa, ale teraz papier nie zawsze dochodzi pod głowicę, często zatrzymuje się tuż przed nią. Gdy zdjąłem tylną pokrywę zobaczyłem, że wałek z rolkami jest na swoim miejscu, ale kółko zębate (drugie licząc, że to na wałku jest pierwsze) lata luźno na swojej ośce, która jest całkiem szeroka i ma jakby dołeczek w środku do którego kółko spada przy próbie drukowania, bo jak otwieram pokrywę to kółko znajduję się w tym dołeczku.
  Co zrobić, żeby to kółko nie spadało, bo wtedy kartka byłaby pewnie dobrze podawana pod głowice.
 • Spec od drukarek
  Rozumiem, że chodzi o zębatkę, która wystaje z pomiędzy 2 plastików, w których osadzona jest jej oś? Zaglądałem właśnie do drukarki z podobną mechaniką i z tego, co widać, ta zębatka nie powinna nigdzie spadać - być może uszkodzone jest jedno z wycięć na tą oś.