Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka MASTERCOOK PTD-96 cieknie woda przy 1wszym pobieraniu wodu

09 Kwi 2013 19:25 2154 1
 • Poziom 1  
  Tak jak w tytule. Woda cieknie, gdy pralka pobiera 1wszy raz wodę. Zostały zdjęte pokrywy i sprawdzane skąd leci, okazało się że cieknie z okolic tej całej obudowy plastikowej, niestety nie wiem jak to się nazywa. Nie można sprawdzić dokładnie skąd wydostaje się woda. Najgorsze było to, kiedy wody się nazbierało na podłodze to kopał prąd i aż strach było podjeść do niej. I jeszcze jedna sprawa: Ile kosztuje mniej więcej naprawa takiej usterki? Czy od razu nową pralkę kupować? Niedawno nawet kabel od prądu się upalał (przy wtyczce).

  MODEL PRALKI: Mastercook PTD-96

  proszę o sprawną odpowiedź :cry:
 • Poziom 42  
  Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką trzeba zrobić,to sprawdzić, czy gniazdo,do którego jest podłączona pralka, ma bolec ochronny i czy jest on podłączony.Oczywiście, to musi zrobić ktoś, kto się na tym dobrze zna,czyli elektryk.To bardzo ważne, bo jak sama piszesz
  monika54 napisał:
  to kopał prąd i aż strach było podjeść do niej.

  Dopiero, po usunięciu, tej zagrażającej życiu usterki, można przystąpić do szukania przyczyny przecieku. Przeciek może być (sądząc z opisu)z pojemnika na proszek ?ale to tylko mój domysł.O kosztach, trzeba rozmawiać z tym, co będzie naprawiał.