Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CB-SD66 - Zestaw sekretarsko-dyrektorski RWT CB-SD66 - jaki zasilacz?

m.stasiek 09 Apr 2013 21:05 2226 4
    m.stasiek
    Level 2  
    Witam serdecznie wszystkich

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu telefonów RWT CB-SD66. W komplecie mam wszystkie elementy (dwa telefony, dwie skrzynki naścienne). Do kompletu jest też zasilacz "TELKOM-TELCZA" ZS1 o napięciu 4,5 V.

Po podłączeniu, system działa, ale sygnalizatory świecą słabo, a przy wywołaniach wewnętrznych brzęczyk nie działa (zaświeca się tylko żarówka sygnalizująca wywołanie).

W związku z tym chciałbym zapytać, jakie powinny być prawidłowe parametry zasilacza (napięcie, moc) przeznaczonego dla tego zestawu

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Marcin
  • Helpful post
    stas3
    Level 14  
    Z dawnych czasów pamiętam, że w komplecie była jeszcze skrzynka ścienna na 3 połączone szeregowo ogniwa suche 1,5V .
    Ponieważ pobór prądu był minimalny i nieczęsty (zasilanie mikrofonów w czasie rozmowy wewnętrznej i sygnalizacja brzęczykami) to ogniwa takie wystarczały na kilka lat. W razie braku takowych wstawiało się bateryjkę 4,5V i też działała.
    Zawodne natomiast były brzęczyki - wymagały regulacji przerywacza z powodu odkręcania się wkrętu, ale po wyregulowaniu i mocnym zakontrowaniu wkrętu nie miały prawa nie działać.
    Wypróbuj działanie brzęczyków podłączając je chwilowo do takiej baterii (przy odłączonym zasilaczu).
    Inny sposób - wykręć czasowo żarówki zapalające się w czasie dzwonienia wewnętrznego, może one za mocno obciążają zasilacz i brzęczyki nie działają ze względu na niskie napięcie.

Według mnie zasilacz powinien dawać 4,5V i pobór prądu ok 200-500mA.

Jeśli potrzebujesz schematu lub innej pomocy - pisz.
    m.stasiek
    Level 2  
    Rzeczywiście, skrzynka na ogniwa jest również w komplecie :), nie wspomniałem o niej, bo myślałem, że służy raczej jako zasilanie awaryjne w przypadku braku prądu w sieci elektrycznej.

Spróbuję w najbliższych dniach przetestować brzęczyki i napiszę jakie będą efekty.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
    m.stasiek
    Level 2  
    Witam,

Rzeczywiście, po "poruszeniu" brzęczyków zaczęły one działać prawidłowo. Obecnie zestaw działa już poprawnie na zasilaczu ZS1.

Dziękuję bardzo za pomoc :)
    stas3
    Level 14  
    Zapomniałem dodać, że po regulacji wkrętu brzęczyka zabezpieczałem go przed odkręcaniem poprzez zapuszczenie na gwint przy nakrętce kropli lakieru do paznokci.

Gratulacje za danie drugiego życia starym sprzętom - mam to samo.