Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-TX35 i TV samsung - Podłączenie żeby był dźwięk i sterowanie pilotem

Bart-06 09 Kwi 2013 21:58 2769 4
  • #1 09 Kwi 2013 21:58
    Bart-06
    Poziom 18  

Witam jak podłączyć żeby dźwięk z TV było słychać w kinie. I było sterowanie pilotem od tv. Teraz podłączyłem Do Aux2 chinchem i kablem HDMI obraz. Jest opcja Digital In, i wtedy działa podgłaśnianie z pilota ale brak dźwięku. Czy wystarczy kupić kabel optyczny? I jeszcze nie mam oryginalnych wtyczek od głośników, jest różnica jak podłączyć czarny i czerwony?

0 4
  • #2 10 Kwi 2013 00:55
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie podałeś modelu telewizora :(

Generalnie - możesz to zrobić przy użyciu kabla optycznego - to jest najłatwiejsza i zalecana droga.

Jest również możliwe przesłanie sygnału zwrotnego Audio po kablu HDMI - z TV do kina - ale bez znajomości modelu TV, to "wróżenie z fusów" :)

Przy podłączaniu głośników musisz być konsekwentny tzn. jeżeli czarne kable podłączasz na "-" głośnika to wszystkie głośniki muszą być w ten sposób podłączone.

W przypadku pomieszania połączeń, będziesz miał nieprawidłowy efekt audio - głośniki będą pracowały w przeciwfazie.

Powodzenia :)

0
  • #3 10 Kwi 2013 12:20
    Bart-06
    Poziom 18  

Kabel optyczny zamówiony, Tv to samsung LE37B550A5WXXH, żadnej opcji nie znalazłem w TV żeby puścić dźwięk przez HDMI jedynie jest opcja głośniki tel lub zewnętrzne, na zewnętrznych to głos idzie przez Chinche.
    Zrobię tak jak mówisz z tymi kablami, Dzięki.

0
  • #4 10 Kwi 2013 14:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Przyszło mi teraz na myśl, że również mógłbyś uaktywnić funkcję Anynet. Masz dwa urządzenia Samsunga spięte z sobą, to możesz ją użyć. O ile już tego nie zrobiłeś. Jak dobrze pamiętam, to trzeba to uaktywnić na obydwu urządzeniach.

0
  • #5 10 Kwi 2013 18:40
    Bart-06
    Poziom 18  

Tak mam to aktywowane już, tylko żeby wszystko działało brakuje mi optycznego, Na kinie jest opcja digital in i jak podgłaśniam pilotem od TV to podgłaśnia się kino, wszystko działa ale brak dzwięku. Jak będę miał kabel to dam znać czy to działa jak powinno.

0