Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LCD TV LE40C650L1WXXH - Wyłącza się po 10 sekundach

b4l4tr0 10 Kwi 2013 01:32 3042 1
  • #1 10 Kwi 2013 01:32
    b4l4tr0
    Poziom 2  

Witam

Mam spory problem z TV SAMSUNG LE40C650L1WXXH, który został ubity przez syna. Usterka najprawdopodobniej związana jest z nieudaną próbą aktualizacji firmware'u. Telewizor po włączeniu wydaje się być w pełni funkcjonalny, po czym wyłącza się do trybu standby po ok. 10 sekundach.
    Zrobiłem sobie kabel Ex-link, podpiąłem pod tv uprzednio przestawiając w ServiceMenu opcje watchdog na off i RS232 na debug - telewizor w dalszym ciągu wyłącza się po 10 sekundach, uniemożliwiając dostęp do Top Debug Menu.

Twierdząc, iż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji w SM, próbowałem resetować EEPROM stosując się do tego tuta UnBricking TV by EEPROM Reset niestety kłopot nie zniknął.

Po kilku godzinach przeglądania zagranicznych forów, jedynym skutecznym rozwiązaniem wydaje się być wymiana płyty głownej.

Płyta, na której siedzi TV to: BN94-04234A.
    Ponadto dorzucam loga z nawiązanego połączenia z telewizorem:

Log Samsung c650

Z góry dziękuję za pomoc.

0 1
  • #2 10 Kwi 2013 11:14
    b4l4tr0
    Poziom 2  

Jestem pewien że problem leży po stronie płyty głównej, wszystko na płycie zasilającej zostało posprawdzane i nie ma się do czego przyczepić.
    Kondensatory mógłbym wsadzić w ramkę i powiesić na ścianie jako wzór po 2,5 roku pracy :)

0