Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i 40 - Sterowanie soczewek bi-xenon

epd1 10 Kwi 2013 09:01 4719 10
  • #1 10 Kwi 2013 09:01
    epd1
    Poziom 2  

Witam
    Zajmuję się elektromechaniką samochodową. Mam na warsztacie Hyundaia i40.
    Klient uszkodził przód auta i w związku z tym zakupił dwie lampy na wymianę.
    Problem w tym że miał w tym aucie reflektory standardowe na żarówki H7. Przwywiózł lampy bixenon z doświetlaniem zkrętów światłami dziennymi led itd. Oczywiście lampy kompletne z palnikami przetworkami i całąelektroniką w środku. Udało mi się opanować na zewnętrznych modułach samopoziomowanie soczewek, doświetlanie zakrętów na module podłączonym pod kierunki i oświetlenie dzienne led. Mam problem z wysterowaniem przesłony soczewki bixenon. Nie posiada ona elektromagnesu serującego przesłoną tylko silnik krokowy z elektroniką.
    Dlatego pytanie tutaj.
    Potrzebuję schematu podłączeń elektroniki sterującej opisanej jako "shield-controller ver 0.5" firmy Mobis Hyundai, lub chociaż rozpiski układu sterującego C623-QAE .
    A może ktoś już rozgryzał ten moduł sterujący i chciałby się podzielić doświadczeniami.
    Obawiam się że na ten moduł sterowanie jest przez szynę Can tak jak w Insigni. Ale może koreańcy stwierdzili że lepiej wysterować moduł impulsami 0101 i wystarczy podać na odpowiednie wejścia na kostce zasilanie i sterować 5V pozostałe piny.
    Nie wiem dlatego piszę i proszę fachowców o pomoc.

0 10
  • #2 19 Sie 2013 08:39
    Mydlo007
    Poziom 10  

Wiem, że odgrzewam baaardzo zimnego kotleta, ale znalazłem PDFa :D
    http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/AMIS-30623-D.PDF

Co prawda jest to ładnie opisane wszystko, ale moduł jest niestety LIN-bus :( Patrząc na komplikacje, chyba bardziej by się opłacało zrobić ten układ od początku... myślę, że ULN2003 + jeden czujnik halla + np. atmega328 albo arduino pro mini powinno rozwiązać problem.
    I nawet powinno się zmieścić w obudowie, kwestia zaprojektowania płytki tak, żeby hallotron i nóżki silnika były w tym samym miejscu.

Pozdrawiam
    Grzesiek

0
  • #3 18 Wrz 2013 21:03
    Mydlo007
    Poziom 10  

Przepraszam za post pod postem, ale wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - a mianowicie servo modelarskie w miejscu oryginalnego sterowania przesłoną. Trzeba to tylko jakoś mechanicznie połączyć. Wysterowanie tego to już bajka :D

0
  • #4 17 Lut 2014 19:03
    djleeon603
    Poziom 20  

Pozwole sobie odgrzac kotleta jako kolejny. Posiadam takie soczewki i rozwiazalem problem wlasnie za pomoca atmega8 i driver silnika krokowego bipolarnego. Dysponuje schematem. Uklad dziala u mnie prawidlowo :)

Jestem tylko rozczarowany jakoscia linii swiatlo/cienia, trageia jakas...

0
  • #5 17 Lut 2014 19:11
    Mydlo007
    Poziom 10  

U mnie jest całkiem ładna. Może masz zajechane lustro, albo ustawiasz przesłonę w złej pozycji? W końcu jest obrotowa i ma wiele opcji (zapewne regionalnych).

Możesz się podzielić schematem? Czytasz czujniki halla, czy wymyśliłeś inny sposób pozycjonowania przesłony?

0
  • #6 18 Lut 2014 00:24
    epd1
    Poziom 2  

Ja również piszę się na schemat . Jeśli jest ok to proszę o gotowe rozwiązanie wraz z ceną na maila k.gruszka76(malpa)gmail.com. Pozdrawiam.

0
  • #7 18 Lut 2014 18:32
    djleeon603
    Poziom 20  

Mydlo007 ustawiam przeslone w pozycji z najwiekszym katem linii. Mozesz pokazac na pw fotke z odleglosci ok 5m od sciany? Czytam czujnik halla ten pod zebatka jako pozycja odniesienia. Dalej to juz liczenie krokow. Lustro jest ok, mam tych soczewek kilka i wszystkie swieca tak samo...

1
  • #8 18 Lut 2014 19:04
    leeon603
    Poziom 10  

schemat jest taki: Wyprowadzenia należy dolutować w odpowienie miejsca na płytce tamtejszego silniczka i czujnika halla

Hyundai i 40 - Sterowanie soczewek bi-xenon

Dodano po 2 [minuty]:

oo, zapomnialem ze mam tu 2 konta;) prosze pisac na leeon603 w przypadku pytań ;)

0
  • #9 19 Lip 2014 19:39
    bruno123456
    Poziom 9  

Kolego a w którym miejscu jest tam czujnik hala bo nie widzę?

0
  • #10 19 Lip 2014 21:19
    leeon603
    Poziom 10  

Na 3 wyprowadzonych z uC pinach :)

0
  • #11 11 Wrz 2015 12:29
    znaniecki
    Poziom 7  

szukam elektryka który naprawil mi by swiatla w i40 samochod jest po wypadku i miał fabrycznie założone lampy ksenonowe z doświetlaniem zakretow niestety nie działa samopoziomowanie i doświetlanie zakrętów pozatym nie swieca swiatla postojowe i stopu na błotnikach (ale działają na tylnej klapie)moje pytanie jest czy podioł by się pana naprawy tego samochod jest w wersi 1.7 crdi premium plus w kombi z 2012 roku

0
  Szukaj w 5mln produktów