Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L47ET60E - Tryb stand by

Pwk 10 Kwi 2013 09:34 1437 0
 • #1 10 Kwi 2013 09:34
  Pwk
  Poziom 22  

  Witam.
  Według schematu blokowego dołączonego do instrukcji telewizora Panasonic TX-L47ET60E, procesor główny MT5590 PARAGON odpowiedzialny jest właściwie za wszystko, w tym również za świecenie diody stand by i zdalne sterowanie, a to oznacza że jest on zasilany przez cały czas. Aby mógł funkcjonować zasilanie musi mu dostarczyć power board, która również działa cały czas, co prawda obciążenie jest znikome, ale nie zerowe. Ponadto wszelkie zakłócenia w sieci elektroenergetycznej jak zaniki, skoki napięcia oddziaływają bezpośrednio na podzespoły.

  Zastanawia mnie jaki ma to wpływ na żywotność tych podzespołów?
  Czy lepiej wyłączać codziennie listwę zasilając na czas nieobecności w domu? Tego pytania by nie było gdybym nie naczytał się o rzekomych negatywnych skutkach takiego ciągłego włączania/wyłączania sprzętu do/z sieci elektroenergetycznej.

  Czy owo włączanie/wyłączanie niesie za sobą jakieś negatywne skutki dla podzespołów typu impuls prądowy, chwilowe wahania napięć itp. czy korzystniejsze jest jednak pozostawienie w trybie stand by (aspekt ekonomiczny pomijam)?

  0 0