Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic FP-7715 zacina się papier

Marnet 23 Lut 2005 18:52 995 4
  • #1 23 Lut 2005 18:52
    Marnet
    Poziom 13  

Problem polega na tym że karka zacina się na bębnie. Tak jakby przylepiła się do bębna i kawałek została wciągnięta między bęben a korpus bębna. Podobny problem mam w innym Panasonicu. Do tego doszedl problem przesunięcia obrazu na kopii. Tak jakby rolki synchronizacjii za późno podawały karkę na bęben. Wyjmowałem rolkę metalową żeby przeczyścić gumową, czy mogłem coś popsuć w sprzęgle? Sprzęgła nie rozbierałem.

0 4
  • #2 25 Lut 2005 14:27
    Kopi serwis
    Poziom 17  

Mogłeś żle zaczepić sprężynki co powoduje nierówny docisk.Nie bezpodstawnie to pisze ,miałem pare razy po konkurencji.

0
  • #3 25 Lut 2005 19:02
    primary
    Poziom 16  

jaki przebieg ma urzadzenie co jeszcze przy niej robiles poza wyciagnieciem rolki metalowej , konserwacje, beben moze zmieniales rolki pobierania papieru czy ruszales modul z developerem itd
    - spr elektrode transferowa czy dobrze wskoczyla w swoje mocowanie

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lut 2005 19:29
    Jadzeg
    Poziom 12  

1 Sprawdz czy kartki zacinają się ze wszystkich podajników -Jeżeli tylko z jednego to rolki lub sprzęgło
    2 Jeżeli zacinają się ze wszystkich podajników to rozbierz dojną elektrodę i porządnie wyszyść, czasami trzeba polakierorać część stykającą się z elektrodą separującą grzebieniem (drugą stronę ) przy zakładaniu elektrody zwróć uwagę na sprężynki po lewej stronie, ta łącząca elektrodę separującą potrafi się zagiąć i nie łaczy

0
  • #5 28 Lut 2005 20:10
    Marnet
    Poziom 13  

Witam
    Dokładnie wyczyścilem dolną elektrode poprawiłem sprężynki i działa, 80 kopii jednorazowo i żadnych zacięć. Rozebrałem rolki synchronizacji złożylem i przesunięcie zmniejszyło się do 4 mm a to już w programie wyregulowałem. Jak by ktoś wiedzial dlaczego przesunięcie obrazu się zmnieszyło po takim zabiegu to proszę napisać. Dziękuje

0