Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a3 1997r - Brak napięcia na skrzyne bezpieczników (zapalniczka) Audi a3

10 Kwi 2013 11:42 3702 7
  • Poziom 9  
    Witam ,nie dawno kupiłem audi a3 97r .Odkąd kupiłem samochód nigdy nie używałem zapalniczki .Wczoraj sprawdziłem ją i nie działała. Ściągnąłem obudowę wraz z szufladką od popielniczki i okazało się że są przerwane dwa przewody od gniazda zapalniczki ( plus i minus) .Gdy wyciągałem dwa przewody ,przypadkowo zrobiło się zwarcie ale nie wywaliło bezpiecznika (41bezpiecznik zapalniczki) . W tej chwili nawet zmiana bezpiecznika nic nie pomaga ,zero napięcia ani w gnieździe bezpieczników ani w kostce gniazda bezpiecznika.Dzisiaj sprawdziłem miernikiem czy jakiekolwiek jest napięcie na gnieździe bezpiecznika (zapalniczki) pokazuje ledwo 1v .Teraz pytanie co dalej działać z tym ?? Nie prosił bym o pomoc tu na forum ,ale jestem zmuszony ,ponieważ wyjeżdżam w weekend i biorę ze sobą nawigacje.Pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 40  
    Prosta robota gdzieś strzelił kabel, trzeba zdemontować półkę pod kierownicą i znaleść urwany kabel w wiązce, 20 min dla elektryka, jak nie to by-pass (puszczenie kabla bokiem).
  • Poziom 9  
    Rozumiem ,ale przewody wyglądają na grube ,nic nie było czuć przetopionych kabli . Od której strony zacząć od skrzynki ? Cały panel ciężko zdemontować ,będzie porażka z tym ..
  • Poziom 43  
    Bezpieczniki na aku ok?
  • Poziom 20  
    Na tych przewodach raczej się przerwa nie robi, posprawdzaj wszystkie bezpieczniki te w kabinie i na akumulatorze ,tym bardziej że nie masz napięcia w skrzynce bezpieczników
  • Poziom 42  
    Ktoś robił jakiś swap na zasilanie z kabli gniazda zapalniczki i masz podłączone bezpośrednio z akumulatora te dwa kable , oczywiście przez bezpiecznik , a tego szukaj w okolicach akumulatora!
  • Poziom 9  
    Już wszystko Jasne , nikt nie robił swapa ,po prostu ktoś podmieniłstyki od bezpieczników zamiast orginalnie 41 jest to 39 . Wymienione i zrobione .Do zamknięcia .Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Od razu sprawdza się wszystkie bezpieczniki... Nie zawsze opis zgadza się z rzeczywistością.