Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam wkładki do mikrofonu Selene u-800A.

10 Kwi 2013 12:23 1275 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    posiadam zestaw mikrofonow Selene U-800A. Nestety jeden z mikrofonow spadł i przerwała się cewka we wkładce.
    Stąd moje pytanie gdzie mogłbym kupić taką lub podobną wkładkę, na tej co posiadam (zepsutej) nic nie ma napisane.
    Jeżeli założyłem temat w złym dziale proszę o przeniesienie.
    Pozdrawiam

Widzę że nikt nie umie lub się nikomu nie chce odpowiedzieć. Wiec troche inaczej swormułuję pytanie: Czy wiecie gdzie moge kupić taką wkładkę lub mniej wiecej podobną ??
    Szukam wkładki do mikrofonu Selene u-800A.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Będzie problem, bo jeśli już, to zazwyczaj wkładki można kupić w autoryzowanych serwisach. Zadzwoń do jakiegoś większego (Muzyczny pl., Magnus) dystrybutora.
    Możesz poszukać w sieci, ale będziesz miał problem z zakupem podobnej wkładki.
    Może dopasujesz coś z Sekaku, czy Alpharda. Widziałem kiedyś w sieci wkładki tych firm. W Nowym elektroniku znalazłem taką Alpharda: http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?...rada&kat=ESTRADA&nazwa=Mikrofony%20Przewodowe
    Mikrofon w którym zastosowano tę wkładkę, brzmi przyzwoicie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    To znaczy, że ta "główka" (a raczej wkładka), której fotkę zamieściłeś, nie była osadzona/przymocowana do resora (tłumika drgań) i walca, służącego do osadzenia w obudowie, tylko bezpośrednio była do tej obudowy wmontowana?

Jeśli chodzi o twoje pytanie, to zapewne da się samą wkładkę oddzielić od elementu resora i walca osadczego. Mikrofon ET 65 miałem w ręku z odkręconym grillem, jednak nie przyglądałem się dokładnie, w jaki sposób wkładka jest zespolona z resztą kapsuły. Sadzę iż jak w wielu bardziej pro mikrofonach, będzie to zrealizowane za pomocą jakiejś śruby, lub zaczepów. Na dolnym fragmencie rysunku widnieje coś na kształt śruby.
    Może da się tę wkładkę zamontować razem z pozostałymi elementami kapsuły?
    Pomierz wnętrze obudowy tego uszkodzonego mikrofonu i porównaj z wymiarami na rysunku.

Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Mam taki mikrofon na części. Tel.799333440