Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie.

gandalf.s 10 Kwi 2013 12:36 1617 3
  • #1 10 Kwi 2013 12:36
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Witam

Kopiarka jak w temacie. Kartki są pogniecione poprzecznie przy kopiowaniu drugiej strony i jest to niezależne czy jest to szuflada czy podajnik boczny. Kopie są pogniecione i pofalowane.
    Przebieg 110 000 kopii, remont grzewczego przy przebiegu 80 000 kopii (teflon, docisk i łożyska wałka teflonowego). Podmieniałem bęben i nie jest przyczyną.

Obstawiam przy łożyskach wałka teflonowego. Ale miałem przypadki, że winą był wałek dociskowy, ale wałek był pofalowany i pognieciony - tan ma powierzchnię idealną.

Macie jakieś sugestie. Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie. Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie. Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie. Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie. Canon IR1600 - Gniecie kartki poprzecznie.

0 3
  • #2 10 Kwi 2013 14:46
    Tankman
    Poziom 15  

Proponuję wyjąc utrwalanie i obejrzeć metalową listwę prowadzącą papier w środku przed teflonem. Ma ona ciekawą własność oblepiania się na tyle grubą warstwą tonera na brzegach , że po rozgrzaniu utrwalania potrafi dość mocno przyklejać do listwy kartkę i powodować takie objawy.

1
  • #3 10 Kwi 2013 15:23
    piwos
    Poziom 23  

gandalf.s napisał:
    Witam

Kopiarka jak w temacie. Kartki są pogniecione poprzecznie przy kopiowaniu drugiej strony i jest to niezależne czy jest to szuflada czy podajnik boczny. Kopie są pogniecione i pofalowane.
    Przebieg 110 000 kopii, remont grzewczego przy przebiegu 80 000 kopii (teflon, docisk i łożyska wałka teflonowego). Podmieniałem bęben i nie jest przyczyną.

Obstawiam przy łożyskach wałka teflonowego. Ale miałem przypadki, że winą był wałek dociskowy, ale wałek był pofalowany i pognieciony - tan ma powierzchnię idealną.

[/url]

Kolega Tenkam - wyżej słusznie zauważył.
    Mi się wydaje, że także dobrze Kombinujesz bo na pierwszy rzut oka wygląda na utrwalanie (tulejki) !
    Ja bym jeszcze sprawdził tulejki po-stopu (wałków registra)!
    Przy wejściu do utrwalania może ciągnąć kartkę w jedną stronę.
    Sprawdź różnice na: A3, A4 zwykłym i na A4R (wzdłuż) > Może coś Ci powie?
    Cześć ;)

0
  • #4 19 Kwi 2013 18:11
    Tombw
    Poziom 9  

Miałem podobny problem w innym modelu, przyczyną były wytarte tulejki rolki dociskowej.

0
  Szukaj w 5mln produktów