Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skomplikowane pytanie o dobór sprzętu

mct77 10 Kwi 2013 12:48 906 3
  • #1 10 Kwi 2013 12:48
    mct77
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Od kilku dni przekopuję fora jednak nie znajduję odpowiedzi w związku z czym zarejestrowałem się aby zadać nurtujące mnie pytanie. Zacznę trochę opisowo. Zatęskniłem za zestawem stereofonicznym i postanowiłem go złożyć na początek z używek, aby nie być później rozczarowanym. Jeśli można tak to nazwać posiadam pomieszczenie o powierzchni około 60m2. Nie jest ono jednorodne w kształcie, znajdują się tam ścianki, które je dzielą, kuchnia, wnęki itp. Nie ma nigdzie drzwi, przejścia są dość duże i szerokie. W jednym z rogów tego pomieszczenia mam komplet wypoczynkowy. Naprzeciw niego znajduje się telewizor i szafka, która ma być centrum mojego zestawu. Odległość od szafki do sofy to jakieś 4m (os ścian 5).
    Wklejam rysunek poglądowy z częścią wypoczynkową i telewizorem czyli miejscem gdzie będzie stał sprzęt.
    Skomplikowane pytanie o dobór sprzętu
    Ten prostokąt to powierzchniowo około 35-40m2, dziury to przejścia do dalszych pomieszczeń.
    I teraz moje pierwsze pytanie, co byście polecali, ale nie w sensie konkretnych rozwiązań bo tych jest za dużo, ale w sensie mocy, czyli jak uważacie, jakie minimalnie kolumny, jaki minimalnie wzmacniacz, żeby coś było słychać. Potem przyjdzie pora na wybieranie sprzętu.
    Dodam, że sprzęt będzie wykorzystywany głównie rekreacyjnie, czyli jakieś wieczorne/popołudniowe słuchanie muzyczki przy książce ewentualnie zabawa z dziećmi przy grającej muzyce w tle. Oczywiście czasami ale to raczej sporadycznie jakieś towarzyskie spotkanie przy tańcach i wtedy trzeba by nagłośnić to wszystko. Na koniec muzyka której słucham to głównie rock i bywa, że jego najmocniejsze odmiany.
    Dziękuję i Pozdrawiam!

0 3
  • #2 17 Kwi 2013 14:45
    vanissh
    Poziom 22  

mct77 napisał:
    ale w sensie mocy, czyli jak uważacie, jakie minimalnie kolumny

Nie o moc sprawa sie tutaj rozbija tylko raczej o "ilość powietrza wprawionego w ruch" przez kolumny (nie wiem jak to fachowo nazwać). Potrzebujesz dużych podłogówek, każde monitory się zgubią w takiej przestrzeni. Mom pomieszczenie (trochę mniejsze, ale też otwarte), nie słucham muzyki głośno, więc myślałem, że wieksze monitory załatwią sprawę. Niestety nic z tego, mocne, wydajne monitory zagrały gorzej niż niezamocne podłogówki - także nie o moc tutaj chodzi.

0
  • #3 17 Kwi 2013 20:59
    mct77
    Poziom 2  

Dzięki, prawdę mówiąc w ogóle nie brałem pod uwagę monitorów tylko podłogówki, bo spodziewam się, że w moim przypadku wielkość ma znaczenie i trzeba będzie sporego wysiłku żeby "napędzić" taką przestrzeń.

0
  • #4 18 Kwi 2013 12:35
    vanissh
    Poziom 22  

W sumie własnie o wielkość mi chodziło, może mało precyzyjnie się wyraziłem. Nie "waty" grają.

0