Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WD Caviar Green 1TB SATA/64MB - WD10EARS-00MVWB0 - Czy jeszcze da się naprawić?

mateusz_q 10 Apr 2013 13:52 2139 4
    mateusz_q
    Level 11  
    Kolega przyniósł mi komputer aby mu zainstalować Windowsa 7. Już przy instalacji wystąpiły problemy - myślałem, że przez porysowaną płytę z systemem, wiec użyłem innej. Z drugiej płyty zaczęło czytać jednak wydawało mi się, że instalacja coś za długo trwa. Jednak system się zainstalował.
    I cała zabawa zaczęła się później. Po uruchomieniu Windows zacząłem instalować sterowniki i programy, i komputer przy tym zaczął strasznie "zamulać". W niektórych momentach wyglądało jakby się zawiesił i tylko kursorem dało się ruszać po czym po około minucie lub więcej znowu działał (w miare) normalnie. W miarę bo po pewnym czasie zaczęły pojawiać się błędy.
    No i pierwsze za co się wziąłem to sprawdzenie dysku. Gdy zobaczyłem, że to WD Green to pomyślałem od razu, że to jego wina (słyszałem wczesniej o problemach ze zbyt częstym parkowaniem głowicy). Pobrałem jakiś program ze strony WD i wykazało w nim, że coś jest nie tak ze SMART (test był FAIL). Zrobiłem testy HD Tune no i wygląda na to, żemiałem rację - dużo bad sectorów.

I chciałem tylko zapytać czy da się jeszcze coś z tym dyskiem zrobić czy nadaje się już tylko na śmietnik?
    mateusz_q
    Level 11  
    Dzięki. Spytam kolegi, ale z tego co pamiętam to mówił, że kompa ma już gdzieś 2 lata więc może juz nie być na gwarancji.
    Gwarancje na dyski twarde są przeważnie na rok czy na dwa?
    Kasek21
    Level 43  
    Dałem link - wpisz numer seryjny i będziesz wiedział czy jest gwarancja czy jej nie ma.
    mateusz_q
    Level 11  
    Oo sorry. Myślałem, że to już link do zgłaszania uszkodzonych dysków, które są na gwarancji i nie sprawdziłem nawet ;]

Gwarancja jest do 26 sierpnia 2014 - dysk podlega wymianie.
    A gdzie można wymienić? W miejscu zakupu czy trzeba u producenta?

Ok już wiem, znalazłem na stronie producenta informacje.
    Dzięki wielkie.