Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kompresor do pompowania kół 12V?

Partyzant1983 10 Kwi 2013 16:19 21408 9
  • #1 10 Kwi 2013 16:19
    Partyzant1983
    Poziom 10  

Witam
    Chciał bym zakupić mały kompresorek do nadmuchiwania kół,pod zapalniczkę.
    Kwota jaką chcę wydać to 100zł.Na Allegro jest mnóstwo tego badziewia i nie wiem co wybrać/z jakimi parametrami i żeby nie rozleciało się podczas pierwszego użytku.
    Proszę o pomoc które parametry są lepsze:
    100Psi 10bar
    250Psi 18bar
    300Psi 20,7bar
    czy wydajność przy tych parametrach ma znaczenie?
    Ewentualnie proszę o podanie linków do aukcji z kompresorami.
    Z góry dziękuję.

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Wydajność,tzn.litrów/minute

0 9
  • #2 10 Kwi 2013 16:39
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Nawet te 300 psi nie będzie tak dobre jak stare pompki nożne. Taką nożną kupisz już za 10zł ale nadaje się do roweru na kilka razy. Jakość wykonania jest niemożliwa do określenia nie używając niecenzuralnych słów. Te kompresory za 10 zł nie różnią się niczym od "niemieckich" za 70 zł. Ale sprzedawca potrafi zareklamować. Sam się na to nabrałem. Zwykle siada uszczelka na tłoczku a używam tego do pompowania materaca w lato w wypady np pod namiot. A pompowanie materaca nie obciąża tak jak pompowanie koła.

Ja nie poleciłbym Ci żadnego do 100zł. W garażu po dziadku znalazłem pompkę nożną kiedy to pompował nią swojego wigra. To poleciłbym każdemu.

0
  • #3 10 Kwi 2013 17:04
    Partyzant1983
    Poziom 10  

W sumie racja.Z tym że jak to wozić albo gdzie taką pompkę,pod siedzeniem,w bagażniku...Tak to taki kompresorek wrzucę do schowka czy skrzynki narzędziowej.Jeszcze pomyśle...

2
  • #4 10 Kwi 2013 17:16
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Ja tam wyrzuciłem koło zapasowe i wsadziłem tam pompkę oraz K2 do tymczasowej naprawy przebitej opony. Egzamin zdało to już 2 razy, nie bawisz się w wymianę koła itp, pompką dopompujesz do 2 atm i jeździsz. W wulkanizacji za wyczyszczenie z tego preparatu biorą dodatkowe 5zł...

0
  • #5 10 Kwi 2013 18:52
    Partyzant1983
    Poziom 10  

Wiem,brat ma wulkanizacje i bierze 10zł.Sam wozi prywatnie kompresorek typowy jak na Allegro ale mówił że jeszcze nie miał okazji testować.Jak dla mnie nie musi nie wiadomo jak szybko pompować żeby po prostu się nie rozleciał na dzień dobry.Co do bagażnika to mam "symboliczny" (Toyota Starlet).Koła nie mam gdzie indziej przełożyć.Dość często używam bagażnika w którym już jest skrzynka z kluczami,linkami,kablami itd.W takim razie wstrzymam się z zakupem.Dzięki

1
  • #6 10 Kwi 2013 22:23
    wacekgacek
    Poziom 16  

Sołtys_Elbląga napisał:
    Ja tam wyrzuciłem koło zapasowe i wsadziłem tam pompkę oraz K2 do tymczasowej naprawy przebitej opony. Egzamin zdało to już 2 razy, nie bawisz się w wymianę koła itp, pompką dopompujesz do 2 atm i jeździsz. W wulkanizacji za wyczyszczenie z tego preparatu biorą dodatkowe 5zł...
    Nie do końca,jak wpadniesz w wielką dziurę i rozetniesz oponę a taki przypadek już miałem to tylko koło zapasowe ci pomoże i nic więcej,no chyba że pomoc drogowa.Co do kompresorów to każda jedna to tandeta ale ile tego będziesz używał?Raz w roku,a może raz na 5 lat?Kup za 30 lub 50 zł,nie fortuna a starczy ci na lata.

0
  • #7 11 Kwi 2013 06:47
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

W miarę możliwości dziury należy omijać dla dobra zawieszenia itp. Taki kompresorek nie starczy na jeden raz. Napompujesz tym, ale po 30 minutach jeden bar a gdzie drugi jak już tłoczek stopił gumową uszczelkę?

Zawsze będą głosy za i przeciw. Ja osobiście nie poleciłbym nikomu kompresorka nawet jak miałby użyć raz w roku. Za to poleciłbym dobrą pompkę nożną, tym nawet autobus napompujesz.

Taki kompresorek kupiłem jakoś 4 lata temu w markecie. Co wakacje wymieniają bezproblemowo na nowy lub zwracają pieniądze bez napraw i czekania. A używam tylko do pompowania materacy. A ciśnienie tam żadne, ile napompujesz razy, raz na miesiąc? Może raz na 5 miesięcy? Ludzie, którzy kupują to w 90% dają się nabierać na sprzedawców z allegro piszących "porządny towar z niemiec" a na opakowaniu "made in china".

1
  • #8 11 Kwi 2013 07:50
    Partyzant1983
    Poziom 10  

No tak...,dlatego dodałem temat bo tak do końca nie byłem pewien zakupu i skuteczności.Tyle żeby dopompować to sobie podjadę na CPN,który teraz co druga wieś jest i se dopompuję.Dzięki

0
  • #9 09 Cze 2013 11:00
    taredomik
    Poziom 1  

Z mojego doświadczenia taki kompresorek to do dmuchania balonów.
    Kupiłem w markecie i od razu do pompowania koła się zabrałem, po minucie z kompresorka poszedł dym.

1
  • #10 20 Wrz 2013 09:48
    eit
    Poziom 17  

Jak już macie taki kompresorek to polecam rozebranie go, porządne nasmarowanie tłoka, korbowodu i innych części. Ja nasmarowałem i wstawiłem nową uszczelkę ( wyciętą z kawałka gumy) i smiga lepiej, ciszej i pewnie będzie jeszcze działać.
    Zwykle jest mało lub ledwo nasmarowane - w zależności czy się chińczykowi chciało, a bez smarowania wiele problemów i zatarcie po paru min pracy.
    Ja użyłem oleju silnikowego + trochę smaru.

2